На Житомирщині піснями та обрядами відзначили зажинки (ФОТО)

У селі Городське Коростишівського району в культурно-мистецькому центрі “Поліська хата” відбулося традиційне святкування зажинків, яке відбулося в рамках етно-фестивалю “Житичі”.

На фестиваль традиційно завітали фольклорні гурти, майстри народної творчості, художники, музиканти, вокалісти. Увесь цей час святкового настрою додавали гуморески, вірші та українські пісні у виконанні бандуристки Світлани Ніконорової, колективів “Скарбничка”, “Джерельце” та інших талановитих виконавців. Крім того, для гостей розгорнулася виставка вишитих картин “Під стріхою”. Автором робіт є заслужений майстер народної творчості Ірина Журба.

Завітав на свято і власник хатини, де зараз знаходиться культурно-мистецький центр “Поліська хата” Василь Романюк. Чоловік народився та виріс там. А зараз часто приїздить з родиною, щоб долучитися до “українського”.

“Той українець, хто має свою землю та доглядає за нею. Відродження традицій, елементів побуту наших предків в “Поліській хаті” дало чудову можливість молодим художники приїздити, писати картини, проводити пленери та виховуватися духовно в цьому селі. В Городському чудово розвинена  трипільська культура, це прекрасне туристичне місце з чудовою аурою. Завдяки небайдужим  людям село розвивається. Від фестивалю до фестивалю жителі працюють над благоустроєм. Мій брат говорив, що сьогодні немає кризи в культурі та мистецтві. Якщо немає кризи в мистецтві, то немає кризи в душах людей, якщо в душах людей немає кризи, то Україна буде сильною, заможною державою”, – зауважив Василь Романюк.

На зажинки до “Поліської хати” приїхав з Кіровоградщини і режисер обряду Володимир Яремчук.

“Колись так само вирощували жито, просо, буряки. Люди споконвіку жили земними дарами. Життя ніколи не закінчувалося, тим паче, на Житомирщині, яка багата на водойми, землю, ліси. Хочеться, щоб всі могли поринути в те колишнє, чого вже немає: волів, перевесел  і багато чого іншого. Як говорив Огієнко: “Культуру народу можна зрозуміти тоді, коли знатимеш їхні найдавніші вірування”, – розповів режисер.

Під співи та танці зробили перший укіс. А сніп, відповідно до традицій, поставили в хаті як оберіг та символ благополуччя. Після завершення жнив сніп сховають в комору.

Місцеві кухарі гостей частували смачними стравами традиційної української кухні. Господиням та господарям, які приготували найсмачнішу юшку, вручили подарунки. Також нагородили рибалок.

Всі охочі мали змогу взяти участь у майстер-класах з виготовлення сувенірів із зернових культур, або ж придбати на ярмарку  готові  ляльки-обереги.

Автор фото та матеріалу: Анастасія ЗАЛУЖНА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *