Громадськість, військовослужбовці, представники влади, громадських організацій і духовенства зібралися 9 березня біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб вшанувати пам’ять письменника та культурного діяча з нагоди 202-ї річниці від Дня його народження. Загалом, участь в урочистому мітингу брали близько 500 житомирян.
Спілкуючись із журналістами, секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж сказала, що подібні заходи варто проводити після обіду для того, що залучати школярів. У цілому ж, вона зауважила, що участь людей у таких мітингах має бути з їхньої «доброї волі, а не в системі».
«Людей було дуже мало. Хочу сказати, що три останніх роки взагалі приходять одній й ті ж самі люди. А важливо, щоб це не було в системі: прийшла влада, поклала квіти і пішла, тоді як громади немає. Тобто треба, щоб до таких заходів долучалися школярів, маленькі діти з садочків – вони мають знати, що сьогодні відбулося. А то ми приходимо щороку, робимо одні й ті ж рухи, а далі це нікуди не йде. По-перше, мав би бути анонс у ЗМІ. По-друге, для того, щоб долучалися діти, то це має відбуватися не о десятій ранку, а пізніше – після закінчення занять», – пояснила Чиж.
На тому, що нинішні школярі не дуже добре знаються на творчості Кобзаря, акцентувала й голова обласної ради Анжеліка Лабунська.
«Я завжди говорила,що ця людина – це гордість нації. Тарас Григорович багато зробив для єднання України. Але сьогодні діти, на жаль, дуже мало вивчають поезію Кобзаря. І ми повинні все зробити, щоб Шевченко залишався у наших серцях», – зазначила вона.
Зі свого боку заступниця директора інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Марія Масловська вважає, що для популяризації постаті Шевченка у місті мають відбуватися неформальні зустрічі молоді, людей старшого віку та науковців.
«На превеликий жаль, ми Шевченка знаємо тільки зі шкільної програми. Шевченко ж – набагато глибший. Якби ми збиралися під час неформального спілкування, то змогли б донести, що Шевченко трошки інакший, ніж його дає шкільна програма. Декому ж узагалі сьогодні вигідно, щоб його забули», – сказала Масловська.
Нагадаємо, в рамках святкування 202-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка 9 березня, упродовж дня, на вулиці Михайлівській також відбудеться читання поезій письменника і виконання пісень на його вірші. До того ж, охочі зможуть переглянути виставку дитячих художніх робіт на шевченківську тему.
Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Сергій Омельчук