У Житомирській області за минулий рік постраждали 11 осіб нетрадиційної орієнтації. Представники правозахисної організації ЛГБТ Центр «Наш світ» у Житомирі Олександра та Максим стверджують, що це офіційна статистика, але насправді таких випадків значно більше.
«На жаль, статистика така, що більшість представників спілки ЛГБТ дуже рідко звертаються до поліції, бо бояться аутінга ( насильницьке розкриття інформації про сексуальну орієнтацію). Але людям зі свого кола по принципу рівності розповідають, діляться, які проти них були скоєні злочини. Випадків дуже багато»,- розповіли Олександра та Максим.
За словами Максима, Центр «Наш світ» займається саме допомогою людям, які постраждали внаслідок образи через свою орієнтацію. Вони мають психологів та юристів, які зможуть надати допомогу та відстояти права потерпілих.
«Центр «Наш світ» вже існує 20 років. Обов’язково кожен рік співробітники нашої організації збирають статистику по злочинам ненависті та дискримінації проти ЛГБТ. Цю статистику ми подаємо до Міжнародної правозахисної організації, щоб вони бачили реальну картину з прав ЛБГТ в Україні», – додав представник організації Максим.
До слова, найбільше випадків порушення прав людей з нетрадиційною орієнтацією зафіксовано у Київській області-53, трохи менше у Запорізькій-33, в Одеській -27, а найменше у Рівненській-1.
Варто зауважити, що завтра 17 травня Міжнародний день протидії гомофобії і трансфобії.
Про порушення прав людей із нетрадиційною орієнтації можна повідомити до центру «Наш світ» за телефоном: 063-11-66-323, або написати на електронну адресу: [email protected].
Нагадаємо, нещодавно у Малинському районі на одній з баз відпочинку побили дружину жінки за те, що вона лесбійка.
Автор: Юлія РАДЬКО.