З 1 січня 2016 року прожитковий мінімум на одну особу становить 1330 грн в місяць. Для дітей віком до 6 років – 1167 грн, дітей віком до від 6 до 18 років – 1455 грн, працездатних осіб – 1378 грн, осіб, які втратили працездатність, – 1074 грн. Мінімальна заробітна плата становить 1378 грн. Про це розповіла заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради, начальниця відділу грошових виплат та компенсацій Лілія Процюк.
“З 2016 року постанова передбачає, що допомога одиноким матерям та батькам призначається, якщо є різниця між 100 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та прожитковим сукупним доходом сім’ї на одну особу за шість місяців, що передують місяцю зверення. Якщо різниці немає, то таку допомогу можуть і не призначити”, – прокоментувала вона.
Уряд схвалив зміни до Закону України “Про допомогу сім’ям з дітьми” 25 грудня минулого року. У 2015 році ці виплати могли бути максимального (583 грн), або мінімального (350 грн) розміру.
Заяви та декларації, щоб допомога зарахувалася з 1 січня, приймають до 1 квітня. До заяви та декларації необхідно додати довідки про доходи з липня по грудень 2015 року.
Усі розміри допомоги різні і залежать від доходу сім’ї. Чим менший розмір доходу сім’ї – тим більший розмір соціальної державної допомоги.
“Наприклад, мама має дохід 2 000 гривень в місяць і двох дітей. Одній дитині менше 6 років, іншій – 10. Прожитковий мінімум на молодшу дитину – 1167, на старшу – 1455. Ми цей дохід мами (2 000 грн) ділимо на трьох і отримуємо по 666 з копійками на кожну особу. Тоді виплачується ось та різниця між доходом і прожитковим мінімумом. Якщо мама має заробітну плату більше, ніж прожитковий мінімум на всіх, то допомогу не призначають”, – зазначила Лілія Процюк.
До сукупного доходу при розрахунку допомоги одинокій матері не враховують аліменти, житлову субсидію, грошове забезпечення військовослужбовців на строковій службі, винагороди громадських організацій, одноразові матеріальні допомоги “Мати-героїня”, частину виплати при народженні дитини чи усиновленні. Усе це управління праці не включає у розрахунок допомоги.
Нагадаємо, що приватні підприємці, які харчують дітей у школах міста, отримають пільги.