За фінансової підтримки Уряду Швейцарії у Житомирі впроваджуватиметься проект з підвищення енергоефективності місцевої інфраструктури. Перша зустріч представників Наглядового комітету «Проект з енергоефективності у м. Житомирі» за участі фахівців виконавчого комітету міської ради та КП «Житомиртеплокомуненерго», представників Державного секретаріату Щвейцарії з економічних питань, Швейцарського бюро співробітництва в Україні відбулася 15 березня у приміщенні міської ради. Про це повідомила прес-служба мерії.
«Для Житомира проект важливий з багатьох аспектів: це і покращення якості життя житомирян, економічний ефект, який буде досягнуто в результаті реалізації проекту, і, що важливо, підтримка України та українських муніципалітетів в складний для країни час»,- відмітив міський голова Сергій Сухомлин.
Учасники зустрічі обговорили питання щодо початку впровадження даного проекту.
Як повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради, в рамках даного проекту у Житомирі планується упродовж 2016-2018 років провести заміну 6,6 км теплових мереж, здійснити реконструкцію та капітальний ремонт котелень, в тому числі з встановленням твердопаливних котлів на біомасі, влаштувати 138 індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних житлових будинках , встановити на РК-10 установку для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії.
Окрім цього, у 2016 році у Житомирі плануються провести енергоефективну реновацію 5-ти дошкільних навчальних закладів: замінити вікна, вхідні двері на енергоефективні, утеплити стіни, дахи, фундаменти, влаштувати системи автоматичного регулювання подачі теплоносія .
Вартість згаданих енергоефективних заходів становить становить 15,56 млн швейцарських франків, з яких 12,31 млн швейцарських франків – це кошти безповоротної фінансової допомоги Уряду Швейцарії.
У Житомирі планується впровадити Європейську систему Енергетичну Відзнаку – систему управління для керування та контролю енергетичної політики місцевої громади. Місту Житомиру та КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради буде надана технічна підтримка в розбудові управлінського потенціалу з питань впровадження місцевої стратегії сталого енергетичного розвитку.
В результаті проведення реконструкції та розвитку системи централізованого теплопостачання міста Житомира, а також енергоефективної реновації об’єктів бюджетної сфери очікується досягти скорочення споживання комунальним підприємством природного газу на 10,2 млн м³ /рік, електроенергії 1178,0 МВт год/ рік, а також теплової енергії дошкільними навчальними акладами на 1003,2 МВ год/рік. Скорочення викидів СО 2 оцінюється в 12, 1 тис тон в рік.