За даними КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» впродовж тижня в області зафіксували 22 випадки з переохолодженням та обмороженням. Про це повідомили на офіційному сайті управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
“До лікувальних закладів області з обмороженням та переохолодженням потрапили жителі Коростенського, Черняхівського, Чуднівського, Ємільчинського, Овруцького, Житомирського та Олевського районів. Так, 26 лютого в Коростенську ЦРЛ доставлено 58-річного місцевого жителя з відмороженням пальців обох кистей рук. На лікарняне ліжко 27 лютого потрапив мешканець села Кишин, що в Олевському районі, з діагнозом: обмороження рук та ніг І ступеня. Цього ж дня до реанімаційного відділення районної лікарні потрапила із загальним переохолодженням тіла жителька села Великі Мошки Овруцького району. Через складні погодні умови 28 лютого в області постраждали ще троє людей. До реанімаційного відділення Ємільчинської районної лікарні з діагнозом: відмороження верхніх кінцівок госпіталізовано мешканця села Ілляшівка, 1968 року народження. До травматологічного відділення Коростенської районної та до опікового відділення обласної лікарні із відмороженням рук та ніг госпіталізовано ще двох чоловіків 2000 та 1952 років народження, мешканців сіл Білошиці Коростенського та Лука Житомирського районів. До лікарні 1 березня госпіталізували з обмороженням ніг 45-річного жителя села Глибочиця Житомирського району. А 2 березня у Пулинському, Лугинському та Новоград-Волинському районах бригадами екстреної швидкої допомоги госпіталізували з обмороженням рук та ніг місцевих жителів. Зокрема, у Новограді-Волинському місцеві жителі вночі викликали «швидку» до 15-річного юнака, який у стані алкогольного сп’яніння спав біля смітника. В результаті – обмороження ніг 1-2 ступеня. До хірургічного відділення Пулинської районної лікарні 4 березня із відмороженням обох стоп госпіталізували 16-річного юнака. У цей же день відморозила праву стопу 50-річна жителька Андрушівського району. Жінку відправили до травматологічного відділення районної лікарні”, – йдеться у повідомленні.
До слова, на території області облаштовані 120 пунктів обігріву, де на вже надали допомогу більше як трьомстам особам. Пункти обігріву функціонують при КВЖРЕПах, селищних, сільських радах, закладах охорони здоров’я та соціального захисту, при фельдшерсько-акушерських пунктах.
Нагадаємо, 69-річний селянин помер у власному будинку через переохолодження. В Андрушівці до лікарні потрапила жінка з обмороженням ніг. Майже вісім десятків осіб травмувалися на нерозчищених тротуарах Житомира.