Цьогоріч не вистачає 23 млн грн на дофінансування усіх 17 інтернатних закладів. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута під час обговорення оптимізації мережі інтернатів 17 березня.
За його словами, у минулому році утримання цих закладів коштувало 47 млн грн, цьогоріч – уже 64 мільйони.
«23 мільйони – це те, що ми намагаємося десь знайти. З іншого боку, оптимізація цих закладів дає очікуваний показник – 40 – 50 мільйонів. При цьому одне з рішень, яке пропонується на обговорення, – це не менше половини цих коштів, які економляться, направити на покращення матеріальної бази тих закладів, які «зливаються». Якщо з п’яти однакових закладів залишаються три, то вони стають кращими, у них матеріальна база покращується», – сказав Ярослав Лагута.
Відповідно до рішення робочої групи, планується звернення до обласної ради стосовно ліквідації чотирьох інтернатних закладів – Ушомирського, Вишевицького, Кмитівського та Довбиського та об’єднання двох.
Представники цих закладів прийшли за зустріч із керівництвом області, щоб дізнатися майбутнє своїх закладів.
Як розповіла директор Вишевицької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, нині наповнюваність закладу становить 87 %, у закладі перебуває 102 дитини. У минулому році фінансування закладу коштувало 7 млн грн, цьогоріч має бути 9 млн грн.
Ярослав Лагута запитав, чи готова Вишевицька ОТГ брати участь у співфінансування закладу, на що директор закладу повідомила, що в інтернаті навчається вісім дітей з ОТГ, решта – з 13 районів.
«Розробіть таку програму, нехай ці кошти йдуть з того району, звідки дитина. Ми готові до реформування. Я особисто два роки підряд просила Калініна проект статуту, щоб перейти на центр реабілітації, бо з кожним роком ми надаємо більше послуг саме по реабілітації. Але відповіли, що не на часі», – сказала директор.
Нагадаємо, майже 90 % дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають у сімейних формах виховання. Лише на 50 % заповнені деякі інтернатні заклади в області.