У Житомирі в Домі української культури 11 січня відбулася презентація виставки авторських робіт «Ой, радуйся, земле!» Заслуженого художника України, Майстра народної творчості, Члена національної спілки майстрів народних мистецтв України Миколи Климовича та його учнів. Виставка експонуватиметься до 1 лютого.
Раніше прес-служба міської ради повідомляла, що на виставці представлені панорамно-об’ємні композиції із соломи. Роботи майстра вирізняються традиційною українською символікою сюжетів, національними мотивами та елементами давньої української міфології. На картинах Миколи Климовича та його послідовників зображена не лише природа рідного краю – представлені рослинно-геометричні орнаментальні композиції, багатофігурні картини етнографічної та історичної тематики. Є сюжети давньоруського минулого древлянського краю, ілюстрації визвольної боротьби нашого народу, а також християнські мотиви. Роботи мають до семи планів – від більших основних елементів до малесеньких деталей на задньому плані. За словами автора, над деякими картинами робота тривала до двох років.
До слова, Микола Климович є засновником і незмінним директором “Зразкового художнього колективу” Овруцької Малої академії народних мистецтв і ремесел. Майстер не лише особисто продовжує українську традицію декоративно-прикладного мистецтва, а й передає винайдену авторську технологію роботи із соломою дітям. Його програма для позашкільних закладів “Художньо оброблена соломка” перемогла на всеукраїнському конкурсі. За словами Миколи Климовича, деякі учні їздять до нього на заняття за 30-40 кілометрів. Діти здобувають не лише чудове уміння працювати з соломкою, у них пробуджується інтерес до українських традицій і минувшини.
Варто зауважити, що вироби Миколи Климовича та його учнів крім українських майданчиків демонструвалися у виставкових залах Афін (2002), Рима (2008), Севільї, Пунта-Умбрії й Ісла-Крістіни (2009), Тріполі (2010), Гібралеона і Беаса (2011), Гамбурга (2013).
Нагадаємо, що у Домі української культури відбулася виставка петриківського розпису «Квітка-душа, або «І неможливе можливо..».
Фото зі сторінки у мережі Facebook житомирянки Інни Лібович.