Завдяки переведенню котелень на альтернативні види палива, за два роки область зекономила 25 млн куб. метрів газу, – повідомляють у прес-службі облдержадміністрації.
«Ми маємо відмовитися від газової залежності, а не просто заміщати одного постачальника на іншого. Тому в області намагаємося проводити комплекс заходів таким чином, щоб енергоефективність була на першому місці, тобто, споживати енергоносії за нижчою ціною і, безумовно, економити тепло, тому що переведення на альтернативу без заощадливих технологій, без проведення комплексу робіт з утеплення та збереження цього тепла було б тільки половиною справи», – розповів заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.
За його словами, за два роки на Житомирщині було переведено 172 котельні на альтернативне паливо. Це дало можливість вже зекономити майже 25 млн куб. метрів газу, що для області дуже ефективно з фінансової точки зору.
Наразі однією з найефективніших в області є котельня в лікарні Андрушівського району. Приміщення Андрушівської центральної районної лікарні у 2014 році опалювалося природнім газом (за рік було спожито 155,6 тис. м. куб. газу на суму 600,3 тис. грн). У котельні лікарні встановили два твердопаливні котли та відмовилися від постачання природного газу. За рік було спожито 1033,6 м. куб. дров на суму 227,4 тис. грн. Тобто, всього за рік лікарні вдалося зекономити більше 370 тис. грн.
В облдержадміністрації кажуть, що заходи з енергоефективності в області продовжуються. Починалися вони з найбільш соціально вразливих закладів, в подальшому все більше котелень буде замінюватися на альтернативу та модернізуватися.