Житомирському бізнесу загрожує збільшення розміру орендної плати за земельні ділянки у 15, а то й 30 разів. Через це, ймовірно, зростуть і ціни на продукцію для простих житомирян. Для того, щоб цього не допустити, місцеві підприємці та представники міської влади 22 січня зібралися на засіданні робочої групи щодо розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Житомира.
«Зрозуміло, що за рахунок збільшення оренди, зростуть і надходження до бюджету. Але деякі підприємства можуть просто закритися. Або ж директори візьмуть і перереєструють їх у Києві чи Вінниці. Ми знайдемо шляхи, щоб наш бізнес вижив. Але до Житомира вже не йтимуть наші податки. Якщо це питання не вирішиться, то буде такий собі фінансово-економічний колапс у Житомирі. Зрештою, ми зуміємо об’єднатися, щоб не платити взагалі нічого. Але натомість „затягаємо“ міську раду по судах», – заявив приватний підприємець міста Житомира та голова ГО «Всеукраїнський комітет захисту та розвитку бізнесу „Відсіч“» Сергій Зайцев.
Зайцев був у складі робочі групи, яка працювала ще за попередньої влади міста і депутатського корпусу. Кореспондентам «Вголос.zt» він пояснив: наразі не було враховано, що разом із бізнесом постраждають і прості житомиряни.
«Наша робоча група не дала „протягнути“ нормативу грошову оцінку у тому вигляді, в якому вона була. Завдяки цьому в Житомирі змогли зняти ту соціальну напругу, яка на той час спостерігалась у Рівному та Луцьку. Там проста людина, маючи в оренді десять соток землі, сплачує за неї 8 тис. грн. Ця сума для багатьох є непомірною. Для бізнесу ж це загрожує тим, що він стане не конкурентоспроможним порівняно, скажімо, з Бердичівським, Новоград-Волинським або ж Львівським. На сьогодні Кабінет Міністрів робить усе, щоб не було юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування, а це – близько 117 тисяч підприємств. Відповідно збільшення плати за оренду спричинить підвищення ціни на продукцію для пересічних житомирян», – уточнив бізнесмен.
Торік сесія прийняла рішення № 931 щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста і введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки. Згідно з цим документом, оренда для мала би бути меншою. Однак це рішення не виконують в управлінні Держгеокадастру у Житомирському районі. Тож під час засідання робочої групи чиновники і бізнесмени вирішили: спочатку таки відправлять запит у відомство, щоб дізнатися, чому там порушують законодавство про місцеве самоврядування. Якщо ж належного реагування не буде, звертатимуться вже до прокуратури.
Колишній депутат міської ради Микола Савенко був керівником згаданої робочої групи, яка працювала над розробкою відповідних рекомендацій протягом шести місяців. Каже, що всі коригуючі коефіцієнти оренди землі вони прийняли згідно з чинним законодавством, Конституцією України та Податковим кодексом. Водночас ситуацію з Держгеокадастром називає показником слабкості нової влади міста.
«Те, що сьогодні створена якась незрозуміла робоча група, – це просто показник слабкості нової влади міста, адже замість того, щоб поставити на місце якогось чиновника, котрий не виконує рішень сесії, ми знову збираємося. Хоча мали би просто продовжити розпочате, враховуючи зміни у Податковому кодексі, за якого збільшився мінімальний коефіцієнт. На сьогодні в оренді платять 60-80 грн. Якщо 931-ше рішення сесії скасують, то розмір плати за неї збільшить у сотню разів», – сказав Савенко.
Зі свого боку перший заступник житомирського міського голови Олексій Ясюнецький зазначив, що в мерії з’ясують, чому посадовці Держгеокадастру не виконують обов’язкового рішення. Усі ж пропозиції, які розробила сьогодні робоча група, будуть передані представникам депутатських комісій, якій і прийматимуть рішення щодо ставок на оренду.
Зазначимо, у вівторок, 26 січня, відбудеться суд, пов’язаний із позовом житомирянки, котра заявила про порушення своїх прав у зв’язку з напрацювання робочої групи, викладеними у рішенні № 931. Позивачка вважає, що треба скасувати коефіцієнти, які можуть застосовуватися при розрахунках нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Житомира.
Нагадаємо, влада Житомира планує зменшити кількість тимчасових споруд у місті.
Автор: Олександр Трохимчук
Фото і відео: Анна Максимова