У реанімаційне відділення Житомирської обласної дитячої лікарні 27 січня представники благодійного фонду «Серце до серця» передали новий інфузійний насос вартістю 22 тис. грн.
«Цей прилад можна запрограмувати на високоточне дозування препаратів, які потраплятимуть до судинної системи пацієнтів. Таким чином, будь-який вплив зовнішніх факторів виключений. За допомогою інфузійних насосів можна значно якісніше проводити постійну антибіотикотерапію, знеболювання та підтримувати життєвоважливі функції організму», – пояснив журналістам завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої обллікарні Юрій Ніколаєв.
На сьогодні у лікарні використовують 50 таких апаратів. Найбільше – 25 приладів – у відділенні окногематології. Але ця техніка може стабільно працювати щонайбільше протягом десяти років. Далі обладнання зношується. Тому допомога благодійного фонду «Серце до серця» є справді відчутною.
«За десять років діяльності фонду ми провели десять акцій. Так, у квітні минулого року ми зібрати 31 тис. грн. За ці кошти було придбано інфузійний насос (22 тис. грн) та 377 спеціальних одноразових шприців (9 тис. грн.). Майже половину з цієї суми – 15 тис. грн – зібрали медичні працівники області. Найактивнішими торік виявилися жителі Бердичівського і Малинського районів – вони зібрали по 5 тис. грн. Ми співпрацюємо лише з дитячою обласною лікарнею. Тому всі прилади, які закуповуємо, ми передаємо до цього лікувального закладу. За останні чотири роки були придбані інсулінові помпи, 27 слухових апаратів і офтальмоскоп», – розповів регіональних представник фонду Максим Ковтонюк.
Загалом же, для того, щоб оновити медичну техніку в дитячій лікарні, треба 22 млн 840 тис. 900 грн. Із цією сумою в закладі визначилися, склавши план-перелік обладнання, необхідного на 2016 рік.
Заступник головного лікаря з хірургічної роботи дитячої обллікарні Микола Бобер каже: ця сума потрібна виключно на основні прилади. Але навіть користуючись наявними, здебільшого зношеними, приладами, медики установи змогли торік вийти на показник у 0,23 % госпітальної летальності. Це на два рази менше, ніж загалом по Україні.
«До 5 тисяч оперативних втручань здійснюються на нашій базі. Частина із них – це складна патологія, яка потребує проведення комп’ютерної томографії. Крім того, ми транспортуємо до себе 400-500 дітей у важкому стані з усіх районів області», – додав заступник головлікаря.
Більше того, реанімаційне відділення цієї лікарні є другим в Україні, де батькам дозволяють перебувати в одній палаті разом із хворими дітьми протягом десяти годин на добу. Такий дозвіл, зі слів Миколи Бобра, діє у закладі ось уже 20 років поспіль.
Нагадаємо, тиждень тому до відділення патології новонароджених дитячої обласної лікарні перевели новонароджену дівчинку, знайдену у смітнику на одній із житомирських вулиць.
Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Анна Максимова