Загалом до поліції надійшло 73 повідомлення про можливі порушення, пов’язані з виборчим процесом. Про це 3 квітня повідомили у відділі комунікації поліції Житомирської області.
«У 15 випадках перевірки уже завершено і ознак адміністративного чи кримінального характеру не встановлено. Крім того, складено 3 адміністративних протоколи за статтями 173 (Дрібне хуліганство), 178 (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місяцях у п’яному вигляді) та 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП. Також поліцією розслідується 2 кримінальних провадження за повідомленнями про підкуп виборців (ст. 160 ККУ) та порушення таємниці голосування (ст. 159 ККУ). Проводяться необхідні слідчі дії, у тому числі триває опитування як заявників, так і осіб, на яких вони посилаються»,- йдеться у повідомленні.
Крім того, розпочате кримінальне провадження за ч.2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) ККУ. Мова йде про напад члена однієї з комісій та нанесення тілесних ушкоджень 24-річній слідчій за зроблене нею зауваження щодо брутальної нецензурної лайки. Наразі потерпіла проходить стаціонарне лікування в одному з медичних закладів обласного центру. У поліції кажуть, що загалом перший тур виборів пройшов без грубих порушень і підстав для заяв щодо будь-яких фальсифікацій на території області – жодних.
Нагадаємо. ОПОРА підозрює, що на одній із виборчих дільниць області підробили підпис в уточненому протоколі ДВК. Член виборчої комісії, який вночі побив слідчу поліції, може отримати 5 років тюрми.