У Житомирі відновлять зведення багатоповерхівки по провулку Щорса, 5. Відтак, кожен із 64-х житомирян, які ще 2006 року вклали у будівництво власні кошти і мають діючі договори, отримають квартири у довгобуді. У цьому кореспондентів «Вголос.zt» запевнив заступник житомирського міського голови Олексій Ясюнецький.
«Люди, які мають діючі договори, обов’язково отримають свої квартири. І не треба нікого звинувачувати. Зараз довкола цього будівництва дуже багато інсинуацій. Зокрема стосовно „Олвіта-Буд“ (підприємство, яке збанкрутілий „Західінкомбанк“ обрав у якості компанії-забудовника, – ред.). Склалася така ситуація: банк «ліг», тому що були кризові явища. Люди ж угоди укладали з банком», – пояснив Ясюнецький.
Так, ПАТ «Західінкомбанк» утворило фонд фінансування будівництва будинку по провулку Щорса, 5. Однак згодом, зі слів колишнього виконавчого директора «Олвіта-Буд» Дмитра Рогожина, банк відмовився фінансувати цей проект. Люди ж, тобто інвестори-довірителі, вклали у будівництво щонайменше по 10 тис. дол. США кожен. Їм обіцяли, що багатоповерхівку таки введуть в експлуатацію у 2009 році. Потім терміни перенесли. А вже влітку 2010-го роботи на об’єкті зупинилися взагалі. На сьогодні там зведено дев’ять поверхів і частково десятий.
«Підкреслюю: банк мав право змінити забудовника у будь-який момент, якби той не виконував своїх обов’язків. Але справа там не в „Олвіті-Буд“, бо з ними якраз угоди ніхто не укладав. Справа – у цьому банку. Коли він збанкрутував, ввели тимчасову адміністрацію. Зрозуміло, що фонд фінансування будівництва припинив фінансувати „Олвіту-Буд“ – і будівництво зупинилося», – продовжив заступник міського голови.
Наразі, каже він, триває відновлення проектно-кошторисної документації відповідно до актуальних цін. Із банком же, що вже на стадії ліквідації, попередньо домовилися про зміну замовника будівництва.
«Залежно від того, якою буде кошторисна вартість добудови, зможемо визначитися, яким чином продовжуватимемо будівництво: чи це буде за кошти міського бюджету чи будемо залучати інвесторів. Далі віддати людям квартири, які їм належать за договорами», – сказав Ясюнецький.
Решту помешкань у добудові влада планує розподілити між учасниками АТО в рамках певного соціального проекту. Пропорції і послідовність залежатимуть від вартості робіт.
«Зараз – боюсь наврочити – поки що все де нормально: є розуміння і банку, і підприємства, яке володіє проектно-кошторисною документацією. Крім того, вже декілька разів засідала робоча група. Наразі ми вже на стадії конкретики», – уточнив посадовець.
Довідково. Згідно з проектною потужністю, 328 сімей можуть отримати тут житло. За даними департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації, в експлуатацію об’єкт введуть у 2017 році.
Нагадаємо, в ексклюзивному інтерв’ю Олексій Ясюнецький розповів про реконструкцію вулиці Михайлівської.
Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Анна Данюк-Черкашина