Житомиряни перебувають на квартирному обліку з 1977 року (ФОТО)

На квартирному обліку при виконавчому комітеті Житомирської міської ради громадяни перебувають ще з 1977 року. На сьогодні у такій черзі стоять понад 15 тисяч сімей житомирян. Про це повідомила начальник відділу по розподілу та обліку жилої площі міськради Надія Сидун.

«Станом на 1 січня 2016 року на квартирному обліку у нас перебувають більше 15 тисяч сімей, а на кооперативному – понад 4,5 тисяч», – сказала вона.

Більшість же сімей, які перебувають на квартирному обліку, поновлювали свої облікові справи більш, ніж 50 років тому. А дехто, ставши на обік, узагалі жодного разу не звертався з цього приводу до міськради.

2202-nadia-sydun-02

«Відповідно до рішення виконкому, громадян, які більше десяти років не поновлювали відповідних документів, із квартирного та кооперативного обліку зніматимуть. Бо вони не підтвердили свого права на перебування у таких чергах. Якщо ж громадяни, котрих зняли з обліку, дійсно потребуватимуть поліпшення житлових умов, їм треба буде подати документи, які підтверджують цей факт», – уточнила Надія Сидун, зазначивши, що детальнішу інформацію охочі можуть отримати у 112-му кабінеті міськради.

Із іншого боку, якщо люди, не дочекавшись зрушень у черзі, самі придбали собі житло, то в міськраді їх теж зніматимуть із квартирного обліку. Аналогічно відбудеться й стосовно тих людей, які переїхали до інших міст і областей.

Встановити ж достовірність інформації щодо «черговиків» у міськраді, по суті, й не можуть. Цьому деякою мірою перешкоджають чинні закони «Про інформацію» та «Про захист персональних даних».

«Тому виникла необхідність до 30 листопада провести інвентаризацію квартирного та кооперативного обліку, як це що два роки роблять зокрема у Києві, Вінниці, Черкасах і Херсоні», – сказала Сидун, ознайомлюючи журналістів із відповідним рішенням міськвиконкому від 17 лютого.

2202-nadia-sydun-06

При цьому вона не виключає, що в житомирських квартирних чергах можливі й «мертві душі», адже більшість громадян не поновлювали свої облікові справи 5-10 років.

«Зняти ж їх із черги ми не в праві без підтверджувального документу. Хоча відповідно до Житлового кодексу, громадяни обов’язково мають пройти щорічну перереєстрацію з 1 жовтня до 10 грудня», – додала Сидун.

Разом із тим начальниця профільного відділу мерії прогнозувала, що цього року квартирна черга в Житомирі може скоротитися на 30 %. Хоча тут же констатувала: процес пригальмовується відсутністю будівництва в обласному центрі.

«Якщо раніше Житловий кодекс 1983 року передбачав, що завершуючи будівництво, забудовники повинні були передавати відсоток квартир у комунальну власність. То зараз, згідно з Законом „Про регулювання містобудівної діяльності“, забудовник лише перераховує кошти на розвиток інфраструктури міста», – пояснила чиновниця.

2202-nadia-sydun-01

2202-nadia-sydun-07

2202-nadia-sydun-09

2202-nadia-sydun-10 2202-nadia-sydun-11

Нагадаємо, 20 січня, під час засідання виконкому, троє воїнів-афганців і стільки ж військовослужбовців, які з 1990-х років стояли в черзі на житло, отримали ордери на квартири, які влада закупила за рахунок субвенції 2006 року. Крім того, наразі на квартирному обліку при міськвиконкомі перебувають 25 сімей учасників АТО.


Текст, фото: Олександр Трохимчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *