Інвестування коштів у поліпшення технологічного і технологічного процесів випуску продукції на вітчизняних підприємствах сприятиме їх виходу на ринок Європейського Союзу. Про це генеральний директор державного підприємства «Житомирстандартметрологія» Людмила Данчук розповіла кореспонденту «Вголос.zt» під час семінару «Нове харчове законодавство України: ролі та відповідальності».
«При цьому керівники та власники підприємств повинні також розробити і успішно впровадити систему контролю за якістю і безпечністю продукції. Бо саме впровадження системи управління безпекою харчових продуктів (ХАССП) і є однією з обов’язкових вимог законодавства ЄС у цій галузі. Це дає змогу виробникам гарантувати випуск якісної і безпечної продукції, а також підтверджувати власну спроможність працювати в рамках європейських норм», – сказала вона.
На сьогодні керівники підприємств Житомирської області зокрема готові впроваджувати систему ХАССП. Але оскільки її реалізація передбачає вкладання коштів у технічну модернізацію, важливою залишається підтримка й держави.
«Проблема також полягає і в тому, що наші люди поки не готові дотримуватися вимог добровільно, – такий уже наш менталітет. Тому новий закон „Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів“ якраз і передбачає відповідальність виробника за вихід на ринок саме такої продукції. Крім того, зараз розроблено положення про створення спеціальної контролюючої держслужби, яка й працюватиме за принципом перевірки „з лану до столу“», – пояснила гендиректор ДП «Житомирстандартметрологія».
Нагадаємо, за результатами тендеру, управління освіти Житомирської міськради уклало низку угод щодо послуг їдалень на 25,67 млн грн.
Текст, фото: Олександр Трохимчук