Житомирська міська рада ухвалила рішення щодо зменшення на 70 % розміру орендної плати за землю суб’єктам господарської діяльності, юридичним та фізичним особам. Ці знижки діятимуть з 1 січня по 31 грудня 2016 року. За таке рішення проголосували 35 депутатів міськради 24 лютого під час сесії.
При цьому із тексту документу вилучили пункт стосовно того, що такою пільгою зможуть користуватися лише ті підприємці, котрі не мають заборгованості станом на 1 січня 2016 року.
«Зменшити розмір орендної плати за землю суб’єктам господарської діяльності, юридичним та фізичним особам із 1 січня по 31 грудня 2016 року на 70 %. При цьому розмір орендної плати не може бути меншим 3 % нормативної грошової оцінки […] Надати пільги у розмірі 70 % суб’єктам господарської діяльності – гаражним, гаражно-будівельним кооперативам, житлово-будівельним кооперативам та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків шляхом зменшення податкового зобов’язання по земельному податку після його нарахування у 2016 році», – йдеться у рішенні міськради.
Прийняття ж його супроводжувалося бурхливими обговоренням, що тривало майже годину.
Так, заступник начальника управління Держгеокадастру у Житомирському районі Володимир Ковальчук, який був присутнім на сесії, так і не зміг пояснити, чому їхнє відомство не виконує рішення № 931 від 10 червня 2015 року. Єдине, до чого апелював посадовець, – це нібито незаконність цього документу.
Зважаючи на те, депутат міськради від ВО «Батьківщина» Любов Цимбалюк поцікавилася у Ковальчука, чому в такому разі Держземгеокадастр не подавав до суду.
«Ви самі говорите про те, що приймати рішення щодо орендних ставок і знижок – у повноваженням міської ради. Тоді чим ви керуєтесь, коли не приймаєте до уваги рішень міської ради? У випадку його незаконності, чи зверталися ви до суду, щоб не призвести зараз жителів міста Житомира до тієї ситуації, яка зараз склалася? Рішення приймалося ще у червні 2015 року – і ви мовчали! Ні ви (Держземгеокадастр), ні прокуратура нічого не оскаржували. Але натомість своїми діями саме ви збурили суспільство! Тільки чекали, що міська рада прийматиме рішення від 1 березня. А за два місяці за підприємців хто заплатить? Може, Ви?» – досить жорстко звернулася депутатка до заступника керівника Держземгеоканадстру, чим викликала оплески присутніх у залі.
Ковальчук же акцентував, що у законодавстві йдеться про те, що витяг про нормативну грошову оцінку подається з технічної документації, яку й брали до уваги працівники Держземгеокадастру. Зваживши на почуте, Цимбалюк поставила під сумнів виконання відомством уже нового рішення міськради.
«Ви повинні діяти виключно в інтересах громади! Якщо щось було не так, ви повинні були звернутися, до суду, прокуратури, СБУ… Чи є гарантія, що ви не почнете оскаржувати те рішення, яке ми сьогодні прийняли? Ваше ставлення до інституту місцевого самоврядування показало, що ви є недобросовісними,» – продовжила вона.
Зі свого боку голова ГО «Всеукраїнський комітет захисту та розвитку бізнесу „Відсіч“» Сергій Зайцев спробу Ковальчука виправдатися зустрів вигуком «Ви брешете!»
«Ви та людина, котра хоче поставити житомирян на коліна!» – зауважив Зайцев.
Любов Цимбалюк запропонувала міському голові Сергію Сухомлину звернутися до Генеральної прокуратури України для того, щоб покарати винуватців конфліктної ситуації. Мер пояснив, що Генпрокуратура все одно «розпише» виконання рішення на місцеву прокуратуру. При цьому він ознайомив присутніх із відповіддю, яку міськрада отримала від місцевої прокуратури. У документі йдеться зокрема про те, що ситуацію прокуратура тримає на контролі.
Нагадаємо, Житомирська міськрада і підприємці вирішили подати до суду на заступника начальника Держземгеокадастру за невиконання рішення сесії, у заявку з чим розмір орендної плати за земельні ділянки мав зрости у 15 разів.