У Житомирі репрезентували звіт за результами дослідження «Корупційні діяння в пенітенціарній сфері у Житомирській області». Дослідження провели експерти проекту Житомирської обласної Асоціації фахівців соціальної сфери «Свідомий вибір».
«Проект, спрямований на попередження корупції в пенітенціарній сфері, здійснювався протягом шести місяців за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Його мата – започаткування процесу зменшення рівня корупції в сфері виконання покарань через свідому відмову від корупційних діянь персоналу пенітенціарних установ та працівників кримінально-виконавчої інспекції Житомирської області», – розповіла куратор проекту «Свідомий вибір», голова Житомирської обласної асоціації фахівців соціальної сфери Вероніка Мишківська.
Сам проект складався з трьох основних частин. Зокрема, експерти досліджували прояви корупційних діянь в пенітенціарних установах та закладах області, провели антикорупційне навчання персоналу усіх пенітенціарних закладів та співробітників кримінально-виконавчої інспекції в області, сприяли налагодженню співпраці прес-служби відомства і представників ЗМІ.
«Дослідження корупційних діянь проводилося методом проведення фокус-груп із засудженими в шести пенітенціарних закладах та кримінально-виконавчій інспекції Житомира. В умовах безпосереднього спілкування з засудженими експерти намагалися дослідити корупційні діяння з боку персоналу. Опитування було повністю анонімним, а всі результати були використані у цілях виключно наукових досліджень», – розповіла вона.
Загалом у опитуванні взяли участь 179 осіб з числа ув’язнених та персоналу.
Експерт проекту Андрій Сочинський розповів про результати досліджень та надав рекомендації, вироблені для подальшої оптимізації системи протидії корупції в пенітенціарній системі.
«Учасники фокус-груп з числа персоналу зазначили, що лейтмотивом корупційних діянь в цій системі є небажання держави забезпечити потреби пенітенціарних установ. Також опитані називають й інші причини корупційних діянь – це низький рівень доходу персоналу та українська ментальність», – розповів він.
За словами експерта, оцінюючи тенденції до змін в «корупційній сприятливості» закритого середовища пенітенціарних установ, опитані з числа ув’язнених осіб зауважили, що зміни все ж відбуваються. Особливо це відчули ув’язнені, які вже досить давно відбувають покарання та особи, які були переведені з місць позбавлення волі на Сході України. Кажуть, що, зокрема, доступ до побачень з ув’язненими, можливість перегляду телевізора стали доступними. Раніше це можна було отримати внаслідок корупційних діянь.
З результатами дослідження корупційних діянь в пенітенціарній сфері області можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, у рамках реалізації антикорупційного проекту «Свідомий вибір» для представників засобів масової інформації відбувся прес-тур до Житомирської виправної колонії обласного управління ДПтС України (№4). Представники місцевих ЗМІ побували на основних об’єктах виправного закладу.