Під час спеціального дослідження у школах області знайшли порушення, які призводять до хвороб очей. Мова йде про штучне освітлення, яке у частині навчальних закладів не відповідає гігієнічним нормативам. Про це повідомили в Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.
«З жовтня 2017 по квітень 2018 у 575 закладах було здійснено 8 тис. 607 вимірів штучного освітлення, з яких 948 не відповідали гігієнічним нормативам, що складає 11%. Найбільше відхилень зареєстровано у дошкільних закладах Ружинського району – 89%, Коростенського району – 33,6%, Любарського району – 20 %, Бердичівського району – 15,5», – йдеться у повідомленні.
Крім того,значні відхилення зареєстровані у загальноосвітніх школах Ружинського району – 48%, Попільнянського району – 44 %, Андрушівського району – 38,8 %, Бердичівського району – 36%.
«Одним із факторів, що впливає на стан здоров’я дітей, являється природнє і штучне освітлення. Близько 90 % інформації сприймається учнями через зоровий аналізатор , тому правильне, раціональне освітлення має важливе значення для виконання всіх видів робіт під час навчання.Несприятливі умови освітлення ведуть до втоми очей, розладу центральної нервової системи, зниження розумової та фізичної працездатності. На жаль, з кожним роком стан здоров’я дітей погіршується, про що свідчить суттєве підвищення захворюваності. Останні роки, за результатами медичних оглядів, у структурі дитячих захворювань на першому місці знаходяться порушення гостроти зору. У структурі поширеності хвороб дітей віком до 17 років, третє місце займають хвороби ока та придаткового апарату. Відповідно до санітарних вимог в Україні, з вересня до травня, необхідно підвищувати рівень освітлення навчальних приміщень за допомогою примінення штучного освітлення», – додали у лабораторному центрі.
Нагадаємо, у психіатричних інтернатах області підопічних утримують у нелюдських умовах. Нітрати у питній воді та недовкладання продуктів: в області перевірили школи та садочки