На Польовій хочуть встановити пам’ятник вірменам – жертвам геноциду (ФОТО) (оновлено)

Вірменська община Житомирської області хоче встановити на площі Польовій, 8 (між приміщенням Корольовської районної ради та фонтаном) пам’ятник до 100-річчя геноциду вірмен, який розпочалося у 1915 році і спричинив смерті 1,5 мільйона людей.

З цією пропозицією виконавчий директор релігійної організації “Релігійна громада Вірменська Апостольська Церква у місті Житомирі” Ваге Петросян і перший заступник керівника общини Саргіс Мартиросян прийшли на засідання виконкому 1 березня.

«Споруда являє собою традиційний вірменських хрест (хачкар) із аркою, розроблений благоустрій території. Згідно з генпланом, пам’ятник планують розмісти у сквері», – пояснила начальник управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради Євгенія Черкасова.

При цьому член виконкому Марія Бовсуновська поцікавилася, чи відбулися відповідні громадські обговорення стосовно зведення цього пам’ятника, на що Черкасова відповіла заперечно, мовляв, не передбачено.

Хоча Ваге Петросян пояснив, що община зі свого боку вже провела опитування серед тамтешнього населення.

0103-vikonkom-virmeny-02

«Думкою людей ми обов’язково поцікавилися – ми вже зібрали близько 300 підписів. Ми будемо опитувати людей і надалі. Бо це ж не значить, що ми нікого не спитавши, візьмемо й поставимо пам’ятник», – сказав він.

Міський голова Сергій Сухомлин при цьому висловився проти, аби враховувати думку лише тих житомирян, котрі мешкають у будинках, що по сусідству з місцем майбутнього пам’ятника.

0103-vikonkom-sukhomlin-01

«Ця трагедія дійсно повинна бути увіковічена, – це я підтримую. Але пам’ятник ставиться не лише для людей, котрі проживають у сусідніх будинках, а в місті загалом. Тому необхідно провести нормальні громадські слухання, щоб прийшли історики, люди… Тобто якщо ви хочете встановити цей пам’ятник, зведення якого я підтримую, то маєте отримати підтримку юдей, які б пройнялися трагедією вірменського народу. Щоб не вийшло так, як із перейменуванням вулиць: хтось проти, хтось – за. Хотілося б, щоб така блага (встановлення пам’ятника) справа не мала спротиву від людей», – звернуся Сухомлин до представників релігійної громади.

Дещо іншу думку в дискусії висловила член виконкому Наталія Волинець. На її переконання, цей пам’ятник у будь-якому разі зможе ліпше організувати містян.

0103-vikonkom-natalia-volynets-01

«Який може бути спротив? Якщо там стоятиме пам’ятник або пам’ятний знак, то це вже людей організує – вже не буде безладу в цьому парку. На громадські слухання може прийти лише сотня осіб…» – заявила вона.

Схожою виявилася й позиція першого заступника міськголови Олексія Ясюнецький.

0103-vikonkom-virmeny-01

«Там немає внутрішньоквартальної забудову – там сквер. Я не можу зрозуміти, кому він може завадити – цей пам’ятник? Тим паче, що буде здійснено благоустрій території,» – зауважив Ясюнецький.

Після тривалого обговорення члени виконкому спільно з представниками общини вирішили протягом десяти наступних днів провести громадські слухання щодо встановлення такого пам’ятника, а вже на наступному засіданні виконкому, яке відбудеться за два тижні, прийняти відповідне рішення.

«Я пропоную запросити на громадські обговорення інтелігенцію, викладачів вишів, студентів, а також тих людей, котрі проживають у тому районі, де пам’ятник буде встановлено, розповісти про його необхідність, показати фільм, а після цього прийняти рішення», – сказав Сухомлин.

229531333

229531380

0103-vikonkom-121

Нагадаємо, 25 лютого, на початку громадського обговорення пам’ятника Героям Небесної Сотні, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута сказав, що влада знімає відповідальність за цей процес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *