Минулого року Житомир витратив понад 130 млн грн із бюджету розвитку на забезепечення невиконаних державою зобов’язань. Про це під час візиту у Житомир розповіла народний депутат від фракції «Батьківщина», заступник голови комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Олександра Кужель.
«Ці гроші мали піти на ремонти шкіл, лікарень. Але не пішли. Тільки тому, що вам центральна влада через бюджет, не змінами до законодавства нав’язала свої фінансові зобов’язання. Дітей війни кинули на місцевий бюджет, інвалідів, ветеранів та чорнобильців — теж. Додали ще пільгові категорії, ПТУ, коледжі, дороги місцевого значення, лікарні та школи. А по закону про місцеве самоврядування нічого не можна передавати без коштів», – сказала депутат.
За її словами, у столичних магазинах люди купують навіть не по півбуханки хліба — по два шматочка. Причина цьому, вважає Кужель, нефаховість влади.
«За оцінками ООН, сьогодні в Україні 60% людей живуть за межею бідності. Має бути вироком владі той факт, що наша держава на рівні міжнародних інституцій визнана такою, яка голодує», – додала заступник голови комітету ВР з підприємництва.
Основна з причин, переконана народний депутат, це нефаховість влади. Зокрема, в економічній сфері. Олександра Кужель навела приклад із підвищенням мінімальної зарплати. Вона вважає, що уряд не прорахував наслідки збільшення «мінімалки».
«Підвищення зарплати тягне за собою збільшення пенсій, соціальних виплат тощо. Ці кошти люди, які їх отримали, знову вкладуть в економіку. Купуватимуть продукти, ліки, платитимуть податки тощо. А зараз підвищення мінімалки викликало більше обурення, ніж захоплення», – сказала народний депутат.
Нагадаємо, що управління освіти Житомирської міської ради просить профінансувати державну реформу з міського бюджету. Гундич хоче, щоб за пільги, встановлені державою, розраховувалися місцеві бюджети.