У Житомирській області за останні п’ять років зареєстрували 11 випадків малярії, завезених з тропічних країн. Про це повідомили в обласний лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.
«На території області малярія реєструється майже щорічно серед осіб, які перебували в тропічних країнах – Африці (Гана, Екваторіальна Гвінея, Гвінея-Бісау, Нігерія Чад, Буркіно-Фасо, Ліберія), Індонезія, інших країнах. За останні п’ять років на територію нашої області завезли 11 випадків малярії: 6 випадків у Бердичів, 3 – Житомир, та по одному у Радомишль та Ємільчино. Це такі види малярії, як тропічна малярія (P.falciparum) – 6 випадків, триденна малярія (P.vivax) – 1 випадок, mixt (P.falciparum+P.ovale) – 1 випадок та клінічна малярія – 3 випадки», – йдеться у повідомленні.
Довідково: малярійні комарі роду Anopheles є специфічними переносниками малярії. На території України вона ліквідована ще у середині минулого століття. Але за даними ВООЗ більш ніж 2 млрд. людей планети (це близько третини жителів Землі) живуть в умовах ризику зараження малярією. В умовах теперішньої міграції населення – це дуже актуальна проблема. Кожного року на малярію хворіє близько 500 тис. чоловік. І винний у тому маленький комар. Малярію переносять тільки комарі роду Anopheles, їх легко розпізнати за посадкою: сидить він під кутом до поверхні, черевце ніби підняте до гори, тіло прямолінійне, задні ноги зазвичай вільні. Виплоджуються вони в мілководних, добре прогрітих водоймах. Здобич знаходять по запаху, для цього можуть летіти на відстань 3–5 км від водойми. Кров п’є тільки самка (вона їй потрібна для дозрівання яєць). Самець живиться нектаром та соком рослин, і потрібен самиці тільки для запліднення. Активні вранці відразу після сходу сонця та ввечері перед заходом сонця.