Житомирський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасування рішення обласної ради щодо погодження надання товариству з обмеженою відповідальністю спецдозволу на користування надрами Південної ділянки Давидківського родовища. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
«Йдеться про те, що у лютому 2017 року Житомирська обласна рада прийняла рішення, яким погодила надання ТОВ «ДБР-3» спецдозволу на користування надрами Південної ділянки Давидківського родовища ільменіт-апатитових руд, що у Народицькому районі. Надання такого погодження суперечило вимогам законодавства про надра. Окрім того, оспорюване рішення прийнято із порушенням регламенту роботи обласної ради», – йдеться у повідомленні.
Правову позицію прокуратури суд визнав обґрунтованою, про що виніс відповідне рішення. Відтак, було не допущено незаконне розпорядження надрами регіону.
Варто зауважити, у лютому минулого року обласна рада дозволила видобуток ільменіту та цирконію компаніям – «ДБР-3» та «АБВ-4». За словами депутата Дмитра Кропачова, згадані підприємства є «прокладками».
Як вже повідомляв «Вголос.zt», приватне підприємство “ДБР-3”, зареєстроване у столиці. Відповідно до реєстру юридичних осіб, фірма належить киянам Аркадію Ліходкіну, Володимиру Чобичу, Наталії Лебедєвій та жителю Чернівецької області Юрію Савчуку. Майже усі ці особи є співзасновниками ще кількох товариств, які мають відношення до видобутку корисних копалин. А Ліходкін та Чобич, якщо вірити деяким ЗМІ, фігурують у скандалі із рейдерським захопленням землі. Ці ж самі особи мають ще одне товариство з обмеженою відповідальністю – “АБВ-4”. Через нього бізнесмени планували отримати дозвіл на видобування корисних копалин на Південно-західній ділянці Яструбецького родовища цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів, що в Олевському районі.
Нагадаємо, житомирська обласна рада відмовила Фірташу у видобутку копалин. На півночі області знову «накрили» три групи старателів, які розгорнули нелегальний видобуток бурштину.