В Олевському районі 1 вересня відкриє свої двері для учнів один з найсучасніших та найінноваційніших навчальних закладів в Україні, справжній приклад Нової української школи – біотехнологічний ліцей «Радовель». Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.
Повна реконструкція школи за найновішими технологіями відбулася за кошти ініціатора проекту, мецената, уродженця села Радовель Олевського району Михайла Весельського. При цьому навчальний заклад залишається державним.
Кожен клас оснащений новітніми мультимедійними панелями EdPro з необхідним програмним забезпеченням, а вчителі отримали сучасні ноутбуки. Також будується спеціальний будинок для забезпечення житлом немісцевих вчителів.
Крім того, ліцей повністю доступний для дітей з особливими освітніми потребами – немає жодного порогу у проходах, працює надсучасний ліфт, який сам виробляє електроенергію та має високий рівень безпеки, є спеціальні окремі санвузли, а у класах стоять парти, які регулюються по висоті.
«Ця школа стане справді унікальною, коли вчителі почнуть працювати по-новому. І вона буде відповідати всім вимогам нового освітнього простору. Тут дуже багато є цікавих речей, завдяки яким школа буде зосереджена на учню. Її завдання – розвивати учня, вчителя та батьків. Принципово школа буде виконувати 3 головні функції – навчання академічним науками, фізичний розвиток, щоб дитина максимально рухалася і розвивалася, і третій напрямок – вміти робити щось руками. У цьому третьому напрямку передбачена навчальна кухня, робототехніка, гончарня, вишивання і шиття, майстерня по роботі з деревом», – розповів Михайло Весельський.
Великий акцент робиться на фізичний розвиток – діти зможуть займатися футболом, баскетболом, тхеквондо, спортивними та сучасними танцями. Для цього готується кілька спортзалів, спеціальний зал для тхеквондо, танцювальний зал, окрема школа футболу, 2 футбольні поля (з натуральним та штучним покриттям), майданчики для волейболу та баскетболу.
Зараз вже триває другий етап проекту – підготовка вчителів до нової роботи у школі. Вони опановують сучасні мультимедійні панелі та вчаться працювати з мультимедійними навчальними матеріалами.
На сьогодні виявили бажання навчатися у цьому закладі близько 200 дітей. Максимальна кількість учнів, яку зможе прийняти ліцей у майбутньому, – біля 440.
Нагадаємо, у школах області знайшли порушення, які призводять до хвороб зору серед школярів. Житомирська міськрада витратить майже 9 мільйонів на меблі для школи.