На території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету 12 березня вперше відбулася виставка-ярмарок птаховодів і твариноводів. Представники одноосібних господарств області могли не лише представити різні породи курей, голубів, гусей, індиків і кролів, яких виростили самі, а й продати їх.
Ініціатором цієї виставки-ярмарку виступив птахівник Михайло Бондар. Подібні заходи на Житомирщині чоловік організовує вже четвертий рік поспіль. Стільки ж часу він, власне, й займається розведенням свійських птахів. Зокрема наразі доглядає за шістьма породами.
«Надалі плануємо також робити оцінювальні виставки, на яких будуть представлені найкращі породи тварин, які будуть оцінювати експерти», – поділився намірами Михайло Бондар.
Зі свого боку ректор ЖНАЕУ Олег Скидан зауважив, що такі виставки-ярмарки стануть традиційними. Крім того, розповів, що у їхньому виші можуть з’явитися нові спеціалізації.
«Надалі ми будемо проводити цю виставку двічі на рік – навесні і восени. Сьогодні участь у ній брали професіонали, котрі займаються розведенням конкретних порід тварин. Скоріше за все, в університеті ми також серйозно займемося вирощуванням деяких видів птахів і свійських тварин для того, щоб розширити нашу тваринницьку ферму. У нас вже є спеціалізації „Конярство“, „Кінологія“, але зараз справді виникають думки, що треба зайнятися спеціалізацією із птахівництва і розведення інших видів тварин. Таким чином, зможемо підготовлювати відповідних фахівців, на яких, зважаючи з виставки, є попит у Житомирській області», – сказав Олег Скидан.
Нагадаємо, Поліський зональний науково-дослідний центр продуктивності АПК разом із головним управлінням ветеринарної медицини у Житомирській області узагальнили результати моніторингу мінімальних цін на 28-ми ринках області.
Текст, фото: Олександр Трохимчук