У Житомирі завершився проект «Неслабка стать»

У Житомирі 14 листопада відбулося офіційне закриття проекту «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ».  Головним у проекті стало завдання підвищити рівень обізнаності дівчат та молодих жінок відносно власних прав та можливостей, навчити їх самозахисту та підвищити рівень лідерського потенціалу. Про це повідомила прес-служба Житомирськго навчального центром підготовки поліцейських. 

«Сьогодні ми закінчуємо проект, започаткований командою однодумців. Дівчата протягом двох місяців наполегливо працювали, підвищували свій правовий рівень знань. З ними працювали досвідчені психологи та інструктори з особистої безпеки, які на території Житомирської області є найкращими фахівцями. Такий проект започатковано вперше, але думаю, що це не останній захід поліції і громадськості, який протидіятиме насильству», – сказав начальник Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» Максим Каптенко.  

Протягом двох місяців на базі центру підготовки поліцейських тривало навчання у рамках проекту «Неслабка стать». Тренінги та практичні заняття щотижня відвідували 16 дівчат та жінок. Останнє ж заняття стало своєрідним іспитом для учасниць. У спортивному комплексі навчального центру підготовки поліцейських дівчата на практиці продемонстрували уміння себе захищати.

Заняття учасницям «Неслабкої статі» проводили викладачі Житомирського навчального центру підготовки поліцейських та громадські активістки ГО «Скриня корисних справ». На теоретичних заняттях розглядалися теми, пов’язані із гендерною рівністю, шляхами протидії насильству, практичними кроками у випадках насильства та основами міжнародного та українського  законодавства.

Про те чи досягнута мета, можна зрозуміти лише поспілкувавшись із учасницями проекту. Своїми враженнями з нами поділилася учениця школи самозахисту «Неслабка стать» Анна Павлюк:

«За два місяці натренувати бійців неможливо, але ці заняття нам показали напрямок, куди рухатися далі. Для мене найбільш цінними виявилися не самі вправи, які ми вивчали, а усвідомлення того, що називають насиллям і його місце в нашому житті. Важливим стало пізнання, яку роль відіграє у всьому цьому людська гідність. Фізичне насилля – це вже крайній прояв агресії. Все починається з психологічного тиску. На першому занятті нас запитали, чи зіштовхувалися ми із насиллям? Більшість дівчат відповіли: «Ні». Коли ж нам пояснили, що насилля може бути також психологічне чи  економічне, тоді всі зрозуміли, що ми живемо у світі повному насилля і більше того, ми ще й самі можемо когось знецінити, образити, вплинувши на інше життя. Тут дівчата навчилися захищати себе психологічно і фізично».

По закінченню проекту учасницям вручили сертифікати про успішне проходження курсу самооборони та книгу нігерійської письменниці Чімаманди Нгозі Адичі «Дорога Іджеавеле…», в якій розповідається про те, що жінка може бути чесною, доброю і хороброю.

 

Нагадаємо, що 19 вересня відбулося офіційне відкриття проекту «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ».  Як у Житомирі майбутні поліцейські-кінологи вчилися шукати наркотики та людські рештки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *