У Житомирській області вже є 5 кандидатів у патронатні вихователі. Саме для них вже у грудні розпочнуться тренінгові заняття, на яких навчатимуть як стати професійними батьками. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.
Бажання стати патронатними батьками виявили родини з Житомира, Малина, Коростишівського, Новоград-Волинського та Хорошівського району. За словами тренера за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі в області Тетяни Піки, наразі тривають перемовини ще з двома родинами – потенційними патронатними вихователями, котрі теж зможуть приєднатися до навчання.
«Перші тренінгові заняття відбудуться 8-9 грудня. Кандидатів в патронатні вихователі та їх помічників навчатимуть тренери з Києва, Житомира та Рівне. Можливо, навіть до наших кандидатів приєднаються ще й жителі Рівне, котрі також проходитимуть це навчання», – сказала Тетяна Піка.
Регіональний тренер розповіла, що заплановані 120 тренінгових годин. Таким чином навчання триватиме 2,5-3 місяці. Будуть проводити не лише аудиторні заняття, а ще й 10 практик за місцем проживання кандидата у патронатні вихователі з участю членів його родини.
Крім того, бов’язковою умовою для патронатних вихователів є наявність добровільного помічника. Це родич (чоловік, жінка, брат, сестра, мама, тато, тощо), який проживає на одній території з кандидатом у патронатні вихователі.
«Добровільний помічник має допомагати патронатному вихователю. Навіть заміняти його у разі необхідності. Тому це обов’язкова умова. І навчання проходитимуть обидва: і кандидат у вихователі, і його помічник», – наголошує регіональний тренер.
Сімейний патронат над дитиною, має бути ретельно виваженим з обох сторін – як претендента на посади патронатного вихователя та його помічника, так і органу, який створює та супроводжує патронатну родину. Адже обидві сторони беруть на себе високу відповідальність – за життя дитини під час її перебування у патронатній сім’ї.
Вимоги до потенційних вихователів, що тимчасово виконуватимуть функції законних представників дитини, досить високі. Й однією з таких вимог є вміння вчасно й кваліфіковано надати першу медичну допомогу. Кілька занять під час навчання будуть якраз на тему надання медичної допомоги, за проходженням яких майбутні професійні батьки отримають сертифікати.
Довідково: Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатним вихователем може бути – повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування. Основні завдання патронатних вихователів: забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї; соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини; створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини; підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
Нагадаємо, на Житомирщині шукають «професійних батьків», яким платитимуть за вихованя дітей. На Житомирщині подружжя створило дитячий будинок сімейного типу і має вже 21 дитину і 5 онуків. В ОДА обіцяють, що на житло для дітей-сиріт та будинки сімейного типу спрямують понад 22 мільйони гривень.