Апеляційний адміністративний суд визнав протиправним протокол Державної комісії України по запасах корисних копалин та рішення сесії облради щодо погодження надання товариству «Софія-Біо» спецдозволу на користування родовищем торфу «Плав-ІІ», площею понад 100 га. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.
«Йдеться про те, що у серпні 2017 року Державною комісією України по запасах корисних копалин протиправно розглянуто матеріали попередньої геолого-економічної оцінки родовища торфу «Плав-ІІ», поданих на розгляд товариством, яке не було надрокористувачем та неправомірно складено відповідний протокол, яким апробовано балансові запаси торфу загальнодержавного значення, що в Олевському районі.
У подальшому, на підставі зазначеного протоколу ДКЗ України, Житомирською обласною радою 25.10.2018 погоджено надання Товариству поза аукціоном спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування корисних копалин – торфу», – йдеться у повідомленні.
У лютому 2019 року прокуратура області подала до Житомирського окружного адміністративного суду позов про визнання протиправним та скасування протоколу засідання колегії Державної комісії по запасах корисних копалин, а також рішення сесії обласної ради щодо погодження надання товариству спеціального дозволу на користування надрами, у задоволенні якого відмовлено. Але прокуратура подала апеляційну скаргу до Сьомого апеляційного адміністративного суду, яким скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове – про задоволення позову у повному обсязі.
Відомо, що власники «Софія-Біо» – Мельник Максим Олександрович та громадянин Азербайджану Алієв Замік Ідрат Огли, які проживають у столиці.
Нагадаємо, екс-директора торфозаводу на Житомирщині підозрюють у незаконному видобутку торфу. Фірма, яка близька до Сухомлина, видобуватиме торф на бурштиновій ділянці.