8 унікальних музеїв Житомирщини, які варто відвідати

«Вголос.zt» підготував для вас добірку з восьми музеїв області. Якщо збираєтеся провести цікаво час, прокладіть свій маршрут так, щоб відвідати музеї, які цього вартують!

Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки — літературно-меморіальний музей, присвячений життю і творчості видатної української поетеси Лесі Українки. Музей міститься у меморіальному приміщенні, в якому народилась Леся Українка.

м. Новоград-Волинський. Житомирська обл.45051934ContentImageHandler.ashx В п’яти кімнатах відтворено життя родини Косачів у Звягелі: документи, картини, фотографії, книги, меблі того часу. Представлені матеріали літературно-етнографічної діяльності А. П. Косач (Олени Пчілки). В окремому залі експонуються реліквії родини Косачів та її оточення.


Сільський музей Джозефа Конрада

Музей історії в селі Терехове Бердичівського району відкрили 5 грудня 1987 року. Він присвячений історії села та містить велику експозицію, присвячену англійському письменнику Джозефу Конраду, який вірогідно народився у селі Терехове.

muz_r01_image004 muz_r01_image007

Кілька кімнат знайомлять з життям та творчістю класика світової літератури Джозефа Конрада. Експонатів, присвячених  Конраду, понад 300. Вони розповідають про дитинство та молодість, родину і особисте життя письменника та про його майже 20-річні морські мандри. Представлено також літературний доробок письменника.

На сьогодні музей містить більш як 2 тис. експонатів, кількість яких щороку збільшується. В кімнатах музею експозиції розповідають про історію рідного краю з давніх-давен і понині, є багато предметів епохи неоліту, трипільської та черняхівської культур. Ініціатором створення музею в селі Терехове став педагог та краєзнавець Микола Шепелюк.


Млин-музей

Є на Житомирщині унікальна споруда — відтворений за старовинними технологіями водяний млин. Колись він виконував господарську функцію, а сьогоднішнє його призначення  — зовсім інше. У приміщенні млина знаходиться сотня музейних раритетів, що відтворюють світ, у якому жили наші діди­-прадіди.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

1371051532_image313Поліський природний заповідник, на території якого знаходиться млин-­музей, — це один із найцікавіших куточків на туристичній карті області. Натхненником та організатором втілення цього задуму в життя є директор Поліського заповідника Сергій Жила. Млин було реконструйовано за спогадами місцевого жителя.

Предмети побуту директор заповідника збирає вже давно й одним з основних достоїнств експонатів цього музею вважає те, що практично всі вони можуть бути використані.


Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»

Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» — приватний музейний комплекс, створений в місті Радомишлі українським медиком і політиком Ольгою Богомолець.400px-Замок_Радомысль._Скульптура_Архангела_Михаила_(XVIII_в.)

Містить у собі єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого — особиста колекція ікон, котру Ольга Богомолець збирала з 1995 року. В експозиціях і фондах комплексу представлені також колекції предметів сакрального мистецтва і церковного начиння, а також українських і європейських старожитностей.

Комплекс об’єднує в собі готель, музей, ландшафтний парк, приміщення для урочистих церемоній та концертний зал.

800px-Музей_Украинской_домашней_иконы-2


Музей коштовного і декоративного каміння

zal2Музей коштовного і декоративного каміння знаходиться у Хорошеві Володарсько-Волинського району. Це один із відомих геологічних музеїв України та світу. Зібрання унікальних мінералів та гірських порід з камерних пегматитів Волині зробили музей популярним як серед геологів-фахівців, так і широких верств населення. У вітринах Музею демонструються зелені кристали берилу, ніжно-блакитні аквамарини, прозорі зразки гірського кришталю, димчастого кварцу та чорного моріону; рожеві, блакитні і поліхромні топази, багряно-фіолетові кристали аметисту та багато інших дивовижних мінералів та гірських порід. Всього їх біля 1800 зразків із геологічних утворень України, країн СНД, Європи, Америки, Африки та інших місць світу. Колекція Музею постійно поповнюється новими зразками як з українських, так і зарубіжних геологічних родовищ.


Романівський літературно-меморіальний музей-садиба М. Т. Рильського

Це літературно-меморіальний музей, присвячений життю і творчості видатного українського поета-лірика Максима Тадейовича Рильського, розташований у селі Романівці Попільнянського району.

800px-У_Романівському_музею_Рильського_(9)Літературна експозиція розміщена у чотирьох залах меморіального приміщення, яке належало сім’ї поета, де пізніше була відкрита сільська школа, в якій вчителював Рильський у 191819 роках. Музейна кімната при школі була відкрита у 1965 році. Після переселення школи у спеціально побудоване приміщення почалось створення літературно-меморіальної експозиції.

В експозиції Романівського літературно-меморіального музею-садиби— матеріали про батьків та родину поета; експонати, що пов’язані з життям М. Т. Рильського в Романівці, а також численні документи, книги, фотографії, особисті речі, які розповідають про творчий шлях, громадську діяльність, захоплення видатного українського поета та про життєві долі багатьох талановитих людей так чи інакше пов’язаних з родиною Рильських.

800px-У_Романівському_музею_Рильського_(1) 800px-У_Романівському_музею_Рильського_(3) 800px-У_Романівському_музею_Рильського_(5)

Щороку, коли зацвітає бузок, організовується й проводиться літературно-мистецьке свято «Романівська весна» — свято краси рідного слова, рідної пісні, свято шани славному роду Рильських.


Військово-історичний комплекс «Скеля» 

Це унікальний музейний комплекс, розташований в підземеллях колишнього командного пункту Коростенського укріпрайону. Музейний комплекс розташований на березі річки Уж в центральній частині міста Коростеня.

Після війни в порожньому бункері деякий час жили місцеві жителі і до 60-х років він повністю прийшов в запустіння. У 1986 році він був відремонтований і перетворений у запасний пункт управління адміністрації міста Коростеня. Музейний комплекс в оборонній споруді створений в 2005 році.

Схема_ВІК_Скеля

Хоча підземний об’єкт складається з трьох рівнів, сьогодні доступний для відвідування тільки середній, другий рівень. Загальна довжина коридорів доступного для відвідувачів рівня становить 146 метрів, передбачувана верхнього — близько 200 метрів, про замурований нижній рівень практично нічого невідомо (переходи із середнього на інші рівні були забетоновані в 1941 році, крім того є інформація про те, що верхній і нижній рівні також заміновані).

Переважна кількість експонатів музею — предмети знайдені в укріпленнях Коростенського і Новоград-Волинського укріпрайонів, інші артефакти часів Німецько-радянської війни. Заслуговують уваги рідкісні фото воєнного періоду, реконструкції і макети ДОТів, схеми опорних вузлів тощо.

Крім експонатів періоду оборони 1941 року в музеї зібрана цікава колекція з Цивільної оборони: дозиметри, газоаналізатори, протигази найрізноманітніших конструкцій і типів. Чимало є експонатів із часів Чорнобильської катастрофи — наприклад, захисна дитяча камера, у якій можна врятувати дитину від радіаційного ураження.

800px-KorostenSkelia17 800px-KorostenSkelia6

Привабливості музею додає ще і географічне положення, розміщення в мальовничому парку, і природна скеля, в якій він знаходиться.


Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука

Художній музей у селі Кмитові Коростишівського району. Ідею створення художнього музею на довгі роки виношував і втілював у життя уродженець села Студениці, палкий шанувальник мистецтв і колекціонер Йосип Дмитрович Буханчук. Фондове зібрання нараховує понад 3 000 експонатів. Загалом постійна експозиція налічує близько 750 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, і розгорнута вона у 10-ти залах на площі 1 500 м².

800px-Зала_постсовка_у_Кмитівському_музеї 800px-У_Кмитівському_музеї_(1)

Чабан_Якубова_у_Кмиівському_музеї

Музею космонавтики ім. С.П. Корольова тут немає, бо готуємо до публікації великий матеріал, який невдовзі з’явиться на сайті. Далі буде…

у матеріалі використана інформація з мережі Інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *