Більшість споживачів, обираючи диван, зазвичай орієнтуються на його зовнішній вигляд і те, як він впишеться в інтер’єр. Але диван для щоденного сну краще обирати за іншими критеріями, адже від цього залежить здоров’я членів родини – перш за все, спини та усієї опорно-рухової системи. Який диван краще обрати, щоб нічний сон був не тільки міцним і комфортним, але й заряджав енергією, поліпшував здоров’я та самопочуття людини. Яким параметрам має відповідати по-справжньому комфортний диван для щоденного сну?
Зручний розмір
Ширину та довжину дивану треба обирати, в залежності від кількості людей, які на ньому відпочиватимуть. Так, для одного члена родини – як для дорослого, так і підлітка – буде достатньо ширини 120 см. Стандартна ширина двомісного дивану – 140 см, але краще орієнтуватися на антропометричні дані домочадців, якщо треба – вибрати диван зі сальним місцем до 200 см завширшки (такий варіант підійде і для родини с дитиною). Довжина диванів зазвичай дорівнює 170-190 см, але комфортніше спати, якщо цей параметр складатиме 200 см. На сайті інтернет-магазину «СоюзМеблі» зручно вибрати диван, орієнтуючись на необхідні параметри.
Механізм на кожен день
Для трансформації компактного дивану до стану спального місця в ньому передбачений механізм розкладання. Найпоширеніші з них:
- Клік-клак – найбільш надійна система, яка майже ніколи не виходить з ладу, і це важливо, якщо диван треба розкладати щодня. З іншого боку, така модель не може похизуватися зручним спальним місцем, адже посередині з часом з’являється нерівність.
- Дельфін – використовується в кутових моделях, утворює рівну поверхню.
- Акордеон – у таких диванах найзручніше і найрівніше спальне місце, без відчутних стиків.
- Поворотні механізми – зручні в експлуатації та завдяки своїй простоті легко експлуатуються протягом десятиліть.
За комфортний і здоровий сон більшою мірою «відповідає» каркас спального місця. Більшість диванів виготовляється з дерева (бажано натурального), але є й металеві варіанти (перевага – вони витримують велике навантаження).
Який наповнювач краще
Більшість диванів виготовляють на основі поролону, але для щоденного сну це не найкращій варіант. З часом цей матеріал зношується, утворюючи вм’ятини – це значно знижує якість відпочинку. Довше буде служити диван з пружинними блоками «Бонель». Якщо спальне місце розраховано на двох і більше людей, краще віддати перевагу блокам незалежних пружин в якості наповнювача. Поверхня такого дивану не прогинається, коли один з членів сім’ї встає протягом ночі, такі меблі маркуються як ортопедичні й загалом експлуатуються значно довше.
Максимально комфортним і корисним для здоров’я – на думку спеціалістів і багатьох споживачів – є сон на дивані з дерев’яними ламелями. Це вже майже повноцінне ліжко, яке складається до компактних розмірів, коли ним не користуються. Ламелі виготовляються з міцних і одночасно еластичних порід дерева, вони витримуються великі навантаження і подовжують строк експлуатації дивана.
Практична оббивна тканина
Матеріал для оббивки дивана зазвичай обирається з огляду на його зовнішній вигляд, особливо якщо мова йде про меблі для вітальні. Але диван для щоденного сну натомість має бути максимально практичним, зносостійким і «затишним». Натуральна шкіра та її синтетичні замінники «ковзають» і погано зберігають тепло, а велюр – швидко зношується.
Інший параметр – це екологічність матеріалу, що запобігає виникненню алергії під час сну. Бажано, щоби оббивка на 50-75% була виготовлена з натуральної бавовни. Таким, наприклад, є флок. Якщо проблем з алергією немає, то підійде і матеріал із синтетичних волокон – вони накопичують менше бруду і запахів, легко миються і швидко висихають.
Дизайн сучасних диванів настільки різноманітний (від хай-теку до вінтажу), що обрати модель можна не тільки для спальні або гостьової кімнати, але й для дачі та навіть кабінету. Більшість виробників намагаються охопити якомога більшу кількість покупців, тому виготовляють дивани одночасно в різних цінових категоріях – від економ-класу до елітних моделей. Можливо також виготовлення меблів на замовлення, згідно з індивідуальними параметрами кімнати й всіма побажаннями майбутніх власників.