У лісах Житомирщини впроваджується триступеневий рівень відеонагляду за лісовими масивами. Про це з посиланням на начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка повідомила пресслужба управління.
Нині в лісах області вже встановлено понад 5 десятків камер відеоспостереження. Тепер їх об’єднають в єдину систему.
Таким чином всі ліси нашої області будуть під потрійним наглядом. В кожному лісництві черговий через монітор бачитиме всю територію лісництва, і на центральному пульті лісгоспу ще один оператор теж моніторитиме уже всі ліси лісгоспу. Якщо якесь загоряння пропустить один – то обов’язково побачить другий. Оператор на рівні управління – бачитиме усі ліси області.
Крім того, завдяки спеціальному обладнанню, відеоспостереження за лісами можна буде вести в будь-якому місці, чи то з мобільного телефону, чи з іншого пристрою, аби лише була можливість підключитися до мережі Інтернет.
Інформація про появу загорянь, координати пожежі та найкоротший маршрут руху пожежної техніки, сил і засобів буде передаватись в черговий диспетчерський пункт та на мобільні телефони інженерно-технічним працівникам підприємств і управління.
У мобільних пристроях буде доступною і інтерактивна карта пожежних водойм.
«Таке нововведення – це крок до переходу на якісно новий рівень організації протипожежних заходів в держлісгоспах області,» – додає Віктор Сахнюк.
До початку пожежонебезпечного періоду лісівники провели обслуговування та ремонти усієї протипожежної техніки. Крім того, увесь лісовозний транспорт, котрий з якихось причин не використовується за призначенням, спеціалісти підприємств переобладнали під автомобілі для підвезення води на пожежі.
Таким чином, 70 пожежних автомобілів, 111 пожежних модулів, 159 тракторів з грунтообробним обладнанням, півтори тисячі ранцевих оприскувачів, 229 мотопомп – таку техніку та обладнання мають лісівники області, аби протистояти вогню.
Нагадаємо, лісівники Житомирщини для птахів столиці відправили сотню годівниць. Житомирські лісівники взялися вирощувати горіхи, які ростуть на Балканах.