Журналісти області разом із лісівниками 5 квітня посадили «журналістський ліс». Дана акція вже традиційно проходить у рамках проекту «Майбутнє лісу — в твоїх руках».
Цього року представники мас-медіа вправно, під п’ятикілограмовий меч Колесова, висаджували горіх чорний, дуб, липу та клен. Працювали в Олевському лісництві.
За «екзотичним» для нашої місцевості горіхом лісівникам довелося їхати до сусідів – на Вінничину. Усі інші сіянці для майбутнього лісу – виростили у місцевих розсадниках.
За словами начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Венгерчука, горіх чорний вибагливий до ґрунту, тому на Житомирщині його садять рідко.
«Це можна назвати «експериментом». Бо ця ділянка не повністю відповідає потребам горіха чорного. Він любить багаті ґрунти і велику вологість. Для нього ідеально – чорнозем. Тому таку породу ми не часто вводимо. До цього він ріс лише у двох лісгоспах області. І хоча горіх швидкоростучий, дорослий ліс побачать вже наші онуки через 60 років», – розповів Валентин Венгерчук.
Управління лісового та мисливського господарства в області таку акцію проводить уже всьоме. У минулі роки представники ЗМІ створили ділянки лісу на територіях Городницького, Народицького, Новоград-Волинського, Бердичівського та Словечанського лісгоспів. Торік представники мас-медіа дерева саджали в урочищі «Велика сосна», розташованому на території ДП «Овруцький спецлісгосп».
Цьогоріч “журналістський ліс” разом із журналістами посадили представники прес-служби облдержадміністрації та Регіонального сервісного центру МВС в Житомирській області.
Довідково: Горіх чорний — дерево родини горіхових (Juglandaceae) з майже чорною корою, чорнуватим плодом, голою кісточкою з гостроборознистою поверхнею. Вид — швидкорослий і відносно морозостійкий, оскільки навесні пробуджується пізніше інших видів горіхів. Вирізняється серед інших видів горіхів повнодеревним струнким стовбуром. Горіх чорний культивують у Правобережному Лісостепу України, в різних ґрунтово-кліматичних умовах. Проте, найпоширеніший він у лісових культурах Вінниччини. На батьківщині, у Північній Америці, горіх чорний охоплює дуже широкий ареал і трапляється в різних ґрунтово-кліматичних умовах.