Світове панування долара. Вплив валюти на фінансовий ринок України і світу

Гроші – це товар. Вони падають і піднімаються в ціні. Цьому схильна будь-яка світова валюта. Співвідношення котирувань може залишатися стабільним тривалий час, а потім змінюватися щодня. Якщо долар впав по відношенню до гривні, значить відбулися події, які вплинули на дані коливання.

Що впливає на курс долара?

Українські ліцензовані обмінники пропонують найвигідніший курс долара та інших інвалют. Але розцінки можуть змінюватися, в залежності від ситуації. Будь-яка обмінках валют повинна проводитися виважено. Що впливає на котирування долара:

  • Грошові знаки країни відображають стан в економіці в цілому. Помітне зростання допомагає підняти попит на USD, а незначне падіння знижує інтерес.
  • При видобутку великої кількості нафти в США вартість долара знижується (це цікавий факт). Якщо на ринку багато чорного золота, ціна на нього зменшується. Сировина оцінюється в національній американській валюті. Значить знижується не тільки нафту, але і USD.
  • Зростання безробіття або її зниження впливає на підвищення або зменшення котирувань.
  • Виплати за держборгом завжди негативно працюють на фінансовий ринок.

Глобалізація світових фінансів

Для України падіння національних грошових знаків США означає зниження вартості американських товарів і послуг. Але в той же час, якщо долар дешевшає, дорожчає ієна, а також євро.

Навіть незначне зменшення ціни на USD впливає на зростання вартості металу, руди, сільськогосподарських продуктів. Україна як експортеру цього товару, вигідно таке співвідношення. Але в той же час, в такій ситуації, енергоресурси зростають, а наша держава імпортує дану продукцію.

Незважаючи на природні коливання жодна валюта в світі не зайняла місце долара. Євро зміцнюється, держави збільшують запаси в даних грошових знаках. Але країни також збільшують активи і в американській валюті. Світові резерви в доларах перевищують 60%.

Що тримає USD на плаву:

  • розумна підтримка фінансової системи урядом;
  • грошові знаки США – це інструмент фінансового обміну в світі;
  • основна частина міжнародних контрактів приписана в доларах;
  • США – це кращий покупець на планеті Земля. Країни прив’язують свої гроші до інвалюті.

Стимул змінити що-небудь на світовому фінансовому ринку абсолютно відсутня.

Будь-яке державне регулювання в монетарній системі призводить до негативного ефекту. Якщо країна сповідує ліберальні принципи в глобальній економіці, працює авторитарними методами, механізм взаємодії зі світовими фінорганізаціями скорочується. Що призводить до стагнації в усіх сферах господарства. Вільний ринок і системна робота з фінансами на державному рівні – запорука нормалізації котирувань будь-якої валюти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *