Одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів є монтажна піна. Цей вид герметиків дозволяє якісно закласти порожнечі та шви при установці дверей, підвіконь, віконних систем. Піну застосовують для утеплення фасаду, звукоізоляції кондиціонерів, скріплення різних елементів та виконання безлічі інших будівельно-ремонтних робіт.
Переваги матеріалу
Популярність монтажної піни обумовлена широким спектром переваг, якими вона має:
- чудова адгезія з більшістю матеріалів, що використовуються для дверей, вікон, оздоблення та утеплення;
- рівень теплопровідності, порівнянний зі скловатою та пінополістиролом;
- просте нанесення, що не потребує особливих навичок та дорогого обладнання;
- оптимальне поєднання вартості та якості.
Крім того, монтажна піна має відмінні візуальні властивості. Матеріал непомітний під шаром штукатурки, а якщо його приховати не можна, у будівельному інтернет-магазині Alkivзавжди можна замовити склад відповідного відтінку.
Відмінності між побутовою та професійною піною
Побутова монтажна піна відрізняється від професійної, насамперед, наявністю спеціальної трубки-адаптера, що робить її зручнішим варіантом для звичайних споживачів. У той самий час склад характеризується вищим вторинним розширенням, що негативно позначається якості проведених робіт. Також побутові балони мають менший обсяг виходу. Побутова піна рекомендується для чорнового, разового ремонту (при закладенні невеликих пустот у вікні, встановленні одних дверей).
Професійна піна наноситься за допомогою спеціального будівельного пістолета. У свою чергу, цей інструмент забезпечує раціональнішу витрату матеріалу під час роботи. Склад актуальний при фасадному склінні, монтажі підвіконь та інших складних робіт. Більшість різновидів підходить для багаторазового використання.
Важливі показники
Однією з ключових властивостей піни вважається розширення. Під первинним розширенням мають на увазі здатність суміші активно збільшуватися у розмірі після її виходу з тари. Здатність матеріалу розширюватися до повного закінчення полімеризації називають вторинним. Розширення багато в чому визначає густину матеріалу – у якісного продукту цей показник становить 20-35 кг/м3.
Крім того, монтажна піна помітно відрізняється діапазоном робочих температур. З цього погляду герметик може бути літнім (актуальний за умов експлуатації від +5 до +35 С), зимовим (від –10 до –35 С) та універсальним (всесезонним). Також сучасні виробники пропонують вологостійкі склади, що підходять для робіт на вулиці та всередині приміщень з підвищеним рівнем вологи, наприклад, у ванній кімнаті, басейні, кухні. Таким чином, залежно від необхідного обсягу робіт, можна вибрати той чи інший вид монтажної піни.