У Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили поради населенню у разі виникнення радіаційної небезпеки. Інформацію оприлюднили на сайті міністерства та н сторінках у соцмережах.
«Значний ризик для здоров’я має внутрішнє опромінення, – коли радіоізотопи потрапляють в організм людини через вдихання повітря чи споживання забруднених продуктів», ‒ зазначають у міністерстві.
Для убезпечення радять використовувати так звану «йодну профілактику». Вона, переконані фахівці, зменшує неативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. При цій процедурі відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.
«Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади всіма доступними засобами масової інформації», ‒ додають у МОЗ України.
Йодид калію слід приймати завчасно, за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після.
Для попередження наслідків радіаційного ураження кожна область отримала необхідну кількість йодиду калію з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.
Кому і в яких дозах потрібно приймати йодиду калію?
-
діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
-
діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
-
діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
-
підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.
Людям старшим за 40 років калій йод не призначають. Не радять лікарі також приймати йодовмісні препарати для профілактики не варто.
Основним і найбільш дієвим методом убезпечення від ймовірної радіаційної це перебувати в укритті та не ігнорувати сигналів тривоги та повідомлень від органів влади на місцях.