Хронічний пієлонефрит може протікати безсимптомно та не турбувати людину протягом тривалого часу. Однак напади досить болючі і суттєво погіршують якість життя. Тому важливо знати все необхідне про хронічний пієлонефрит: скільки живуть пацієнти з таким захворюванням, як боротися з його наслідками, які засоби можуть швидко допомогти при нападі.
Причини захворювання
Хронічний пієлонефрит – це інфекційне запалення нирок. Його діагностують у разі, коли при гострій формі хвороби запальний процес триває понад три місяці.
Основними причинами загострення захворювання вважають:
-
неправильно поставлений діагноз (хворобу часто плутають із циститом);
-
відсутність правильного лікування;
-
поява нових штамів хвороботворних бактерій, що спричинили захворювання;
-
порушення роботи імунної системи організму;
-
хвороби нирок;
-
вірусні чи інфекційні захворювання, перенесені в недавньому часі;
-
порушення гормонального балансу, які можуть бути спричинені менопаузою або прийомом гормональних препаратів;
-
генетичні порушення, через які виникають порушення у процесі сечовипускання;
-
переохолодження.
Лікарі також говорять про те, що напад хронічного пієлонефриту може бути спричинений стресовим навантаженням або психічними порушеннями.
Симптоми захворювання
У період ремісії специфічних ознак немає. Симптоми хронічного пієлонефриту виявляються під час загострень. До них відносять:
-
високу температуру, що тримається протягом тривалого часу;
-
поява больового синдрому в ділянці попереку – болі можуть бути тягнутими, ниючими, важкими;
-
проблеми з сечовипусканням: часті позиви в туалет, нездатність повністю звільнити сечовий міхур, зміни кольору та запаху сечі;
-
втрата апетиту;
-
часті головні болі;
-
підвищений артеріальний тиск;
-
набряки та блідість.
Будь-який із перерахованих симптомів — привід терміново звернутися до лікаря. Фахівець проведе огляд та призначить лікування. Терапія, як правило, включає прийом вітамінів, діуретиків, знеболювальних та антибактеріальних препаратів. Також успішно застосовують методи фізіотерапії.
За відповідального підходу до лікування та своєчасного звернення до лікаря полегшити стан пацієнта вдається вже в перші дні терапії. Як правило, загальна тривалість лікування – 2-3 тижні.
Що допоможе під час нападу
Насамперед дуже важливо обмежити рухову активність. При появі больового синдрому можна прийняти знеболювальне зі списку препаратів, рекомендованих лікарем.
Людям з хронічним пієлонефритом важливо уникати переохолодження, особливо в зимовий період, вживати достатню (не більшу та не меншу) кількість води на добу. Також дуже важливо стежити за харчуванням. Дієта при хронічному пієлонефриті, особливо в період загострення, повинна містити оптимальну кількість овочів та молочних продуктів. Алкоголь, каву, гострі, солоні та надто кислі страви слід виключити.
Регулярні обстеження у уролога та дотримання запропонованих рекомендацій допомагають суттєво покращити якість життя та продовжити ремісію до трьох років.