Україна відзначає 28 червня День Конституції України. Саме цього дня у 1996 році депутати Верховної Ради 315 голосами прийняли основний закон держави.
Розробляти проект Конституції України розпочали ще у 1990-му році. За довгі 6 років законодавцями було розроблено 15 проектів Основного Закону України. При підготовці Конституції, як свідчать історики, використовували легендарні «Руську правду» Ярослава Мудрого та «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика.
За свідченнями істориків, легендарна «конституційна» сесія Верховної Ради України тривала 24 години. Як результат – за неї 28 червня о 9:20 (за іншою версією 9:18) проголосували 315 депутатів замість 300 необхідних. До цього Конституцію України планували прийняти 25 вересня 1996 року на Всеукраїнському референдумі. Однак за наполягання парламентарів, Основний Закон України затвердили саме у Верховній Раді України.
Ще одна маловідома віха у історії незалежної України – Конституційна угода, підписана між Верховною Радою та Президентом України 5 червня 1995 року. Вона визначала порядок співпраці між парламентом та президентом на період відсутності Конституції України.
До слова. Новообрані Президенти України під час прийняття присяги кладуть одну руку на Конституцію України, другу – на «Пересопницьке Євангеліє».