Ліцей у приміському Новогуйвинському став заручником політичних ігр депутатів селищної ради. Як наслідок, напередодні нового навчального року він може опинитися без керівника.
Положення про призначення керівників навчальних закладів Новогуйвинської громади Житомирського району розробляв колишній начальник відділу освіту селищної ради, депутат Сергій Котвицький. Він же входить до складу профільної комісії з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення.
Практично нещодавно багаторічна директор Новогуйвинського ліцею Людмила Мозгових залишила свою посаду. Заяву на звільнення з посади написала добровільно. Адже освітня реформа, зміни, які нині провадяться в навчальних закладах вимагають «свіжої крові» у вигляді молодих та амбітних педагогів. У селищній раді вирішили провести конкурс на призначення нового директора. І все би нічого, але… За положенням кандидатуру нового директора має затвердити профільна комісія. Та сама, яка ось уже кілька разів не може зібратися на робоче засідання через відсутність кворуму. Так сталося, що 2 депутатів цієї комісії, Денис Головаков та Вікторія Чемоданова виїхали на постійне місце проживання за кордон.
Спосіб змінити положення існує. Однак є ще одне «але»… Прийняти новий порядок проведення конкурсу може сесія. Після початку війни з росією частина депутатів Новогуйвинської селищної ради стали на захист України, долучившись до лав Збройних сил України. Для достатньої кількості голосів за відсутності обранців, які виїхали за межі країни, потрібно викликати трьох депутатів-військовослужбовців. Оскільки на передовій вони виконують завдання з оборони держави, як мінімум неправильно буде «смикати» їх з окопів на позачергову сесію. Тож у Новогуйвинській селищній раді змушені чекати чергового пленарного засідання, яке має відбутися орієнтовно у жовтні. В цей час навчальний рік буде уже у повному розпалі. Та за нинішнього складу ради дуже високою є гарантія того, що питання призначення нового директора ліцею переросте у політичну площину. Попри відтермінування позачергових виборів, європейська спільнота продовжує тиснути на Україну з вимогою перезавантаження влади. А отже хай не сьогодні, але завтра вони точно відбудуться. А хто з представлених у селищній раді відмовиться від можливості прилаштувати у крісло керівника закладу лояльного до своєї політичної сили директора? До слова, таким шляхом уже пішли у Житомирі, де чимало шкіл очолили колишні кандидати у депутати місцевих рад від партії влади.
Єдиний вихід, який лишається у керівництва Новогуйвинської селищної ради, це призначити без конкурсу директора ліцею на період воєнного стану. Такий механізм на час війни прописали в уряді. Втім, чи захоче новий керівник ліцею обіймати посаду без гарантій продовження когтракту у повоєнний час? Це питання лишається риторичним…