Три мобільні медичні команди продовжують відновлювати доступ до медичних послуг на Житомирщині. Щотижня здійснюють виїзди до Народицької, Олевської та Словечанської громад. У травні планується 15 візитів до сіл цих ТГ. Про це повідомили у громадській організації «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн», яка впроваджує проект.
«З початку січня вже більше 1000 людей отримали послуги мобільних медичних команд (ММК). Планується, що включно по вересень ММК здійснять понад 100 виїздів до віддалених населених пунктів, де люди не мають можливостей для регулярного відвідування лікарів», – розповіли у громадській організації.
Населені пункти мають нестабільне транспортне сполучення із районним центром та розташовані далеко від центрів надання первинної медико-санітарної допомоги. Тому важливо забезпечувати можливість регулярних медичних оглядів, щоб зберегти своє здоров’я.
З цією метою у травні ММК здійснять 15 виїздів до:
- с. Прибитки, с. Листвин, с. Нові Велідники, с. Тхорин Словечанської громади;
- с. Варварівка, с. Зубковичі, с. Забороче, с. Кишин, с. Стовпинка, с. Тепениця Олевської громади;
- с. Закусили, с. Селець, с. Радча, с. Грезля Народицької громади.
Нагадаємо, що у складі ММК – сімейний лікар, медична сестра, психолог та фахівець із соціальної роботи. Іноді разом із ММК виїжджають і вузькі спеціалісти: кардіолог, невропатолог, гінеколог.
Мобільні медичні команди (ММК) під час виїздів здійснюють чотири види медичних скринінгів (обстежень) на: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хронічне обструктивне захворювання, втрату слуху. Також ММК на місці проводять додаткову діагностику: електрокардіографію, отоскопію, офтальмоскопію, вимірювання гостроти зору. За потреби можуть провести УЗД-діагностику, також здійснюють аналізи на холестерин, тропінін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С, визначають рівень кисню в крові.
Команди працюють в межах проекту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID (агентства США з міжнародного розвитку) спільно з PACT.