Через ветування Президентом України внесення змін до Закону України «Про бюджет на 2016 рік» Житомирське трамвайно-тролейбусне управління опинилося у досить складному фінансовому становищі.
До кінця року для нормального функціонування підприємства потрібно 33 мільйона гривень. Це пов’язано із зростанням вартості електроенергії та підвищенням мінімальної заробітної плати. І якщо раніше ТТУ отримувало субвенцію з державного бюджету на перевезення пільгових категорій громадян, то цього року, схоже, цих грошей очікувати годі.
«Пільгове перевезення пенсіонерів повністю забезпечує трамвайно-тролейбусне управління. Люди пенсійного віку не їздять маршрутками. Вони є споживачами саме наших послуг», – переконаний начальник КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Олег Таможський.
Проблему керівник ТТУ вбачає в тому, що як мінімум 80 відсотків маршрутів тролейбусів та трамваїв дублюються маршрутними таксі. Це питання може вирішити зміна транспортної мережі. Останню ж, за словами заступника міського голови Дмитра Ткачука, змінити на даному етапі не можна. Адже перед цим слід вивчити пасажиропотік на маршрутах. Вже за тиждень, запевняє Ткачук, у міській раді почнуть вивчати скільки житомирян користуються послугами тих чи інших перевізників.
«Ми хотіли ще минулого року підняти вартість проїзду у трамваї та тролейбусі до трьох гривень. Поки наші споживачі — це ті, які не мають коштів на проїзд у маршрутному таксі. За таких обставин більшість наших пасажирів — це пільговики», – вважає Олег Таможський.
Дмитро Ткачук запевнив, що вже за два місяці міська рада вивчить пасажиропотік і зможе почати роботу над новою схемою руху транспорту.
Нагадаємо, що за минулий рік Житомирське ТТУ заробило понад 30 мільйонів гривень.