У Житомирі на акцію вшанування своїх побратимів 5 травня вийшли бійці добровольчих батальйонів. За словами активістів, саме завдяки волонтерам та добровольчим батальйонам Україну нині збережено у стабільному стані. Разом із бійцями прийшли активісти із жовто-блакитними прапорами, щоб встановити їх на стелі Небесної Сотні.
«Цей добровольчий рух захисників – українців, які пішли боронити нашу країну на східні рубежі, розпочався два роки тому, у 2014 році, одразу після Майдану. Військові ціною своїх життів зберегли Україну, хоч і не такою стабільною, як хотілося б, але, тим не менше, такою, яка вона є нині», – розповів громадський діяч, позаштатний кореспондент Київського державного телеканалу, студії «Майдан ТБ» Федір Мілевський.
Активісти прийшли із жовто-блакитними прапорами, щоб встановити їх на стелі Небесної Сотні. За їх словами, таке розміщення кольорів, а саме: жовтий зверху і блакитний замість синього – знизу, є предковічним українським варіантом. Він має захисну енергетику.
«Коли організовувався добровольчий рух, бійці клялися на жовто-блакитних прапорах , забирали їх із собою в АТО. І сьогодні, хоч державний прапор є загальновстановленим, проте у кожній частині – він жовто-блакитний. Це – охоронний символ. А синій колір – в українській історичній символіці – ознака трауру. Ви бачите, що робиться з Україною і в АТО, коли вивісили там державні прапори? А коли добровольчі загони зібралися під покровительство армії – там все почало захлинатися», – розповіла заступник голови ГО «Жовто-блакитний прапор України» Любов Безкоровайна.
У березні цього року було організовано Жовтоблакитний рух України. Зміну положення кольорів підтримало 75 організацій всеукраїнського масштабу.
«Державні діячі дуже опираються, бо цей колір буде випалювати «нечисть» при владі. Нам же його навісили комуністи!», – підсумував Федір Мілевський.
Нагадаємо, житомиряни 5 травня вийшли на акцію протесту. Вони висловили свою позицію проти російських банків у Житомирі.