Ходити до музеїв стало модно. Адміністрація Житомирського обласного краєзнавчого музею активно залучає відвідувачів не лише експонатами, а й…харизмою працівників.
«Сьогодні музей відвідувачів зустрічає по-іншому. Раніше машини паркувалися майже під порогом, а зараз бачимо, як молоді мами на прогулянці з дітьми, наші гості після екскурсії відпочивають на лавочці. За перший квартал нового року ми досягли хороших результатів по відвідуванню. Замість запланованих 25 тисяч – до наших музеїв завітали 30 тис. земляків і гостей області. Чим більше відвідувачів, тим вищий статус музею. Наступним щаблем для нас має бути статус “національного ” », – розповів директор Житомирського обласного краєзнавчого музею і його територіальних підрозділів у області Роман Насонов.
Для залучення свого відвідувача працівники музеїв активно залучають ЗМІ та користуються рекламою у соцмережах.
«Про музей мало хто знає. Для більшості це – закрита, консервативна структура, оповита мороком таємничості. Тож, стараємося завоювати медійний простір. Оформлюємо матеріал, наприклад, на сторінці у Фейсбуці, дещо із жартом, або з погляду відвідувача. Погодьтеся, зараз музеї набирають популярності – згадати, хоча б, рекламу, чи навіть кліп Ленінграду «Експонат» (посміхається- прим.авт.). Ми також намагаємося популяризувати наш заклад», – каже Насонов.
Проблеми звісно також є. Одна з них – зміна виставочних експозицій. Періодично це робиться, але потрібно частіше. Музею необхідні якісні вітрини – з підсвічуванням, сигналізацією, наприклад, для стародавньої зброї чи посуду. Ціна такої вітрини – 12 тис.грн, а фінансування з обласного бюджету покриває лише основні видатки (зарплата, опалення). До речі, на останнє «вистачає» – сказано з великою натяжкою. Цієї зими, щоб утримати потрібних +18 С ̊градусів, дбайливим працівникам музею доводилося застосовувати додаткові обігрівачі, аби холод не зашкодив приміщенню й експонатам.
До складу Обласного краєзнавчого музею входить також Музей лесі Українки в Новограді-Волинському , Музей Короленка в Житомирі, краєзнавчий музей у Брусилові та Коростені, Музей партизанської слави у Словечному, а також Музей-садиба Рильських у Романівці Попільнянсього району.
18 травня відзначатиметься Міжнародний день музеїв, запрошують всіх бажаючих. Вхід вільний.