Набої та бронежилети вилучили учасники АТО, звільняючи приміщення Держгеокадастру Житомирської області від представників ГО «Золоті леви Чорної сотні», які кілька днів поспіль знаходилися на території установи.
Перед входом у приміщення головного управління Держгеокадастру у Житомирській області близько півсотні людей. Серед них — поліцейські, люди у військовій формі та активісти. Біля самісіньких дверей лежать атрибути, які атошники вилучили у «золотих левів». У ящиках набої, десятки шевронів батальйону «Айдар» та самих «Золотих левів» та газета «Криворожанин».
«Цих людей ми найняли за усною вказівкою Держгеокадастру України. Вони охороняють офіс у Києві, тож нам рекомендували так само звернутися до них. Помічник першого заступника голови Держгеокадастру України Людмили Шемелинець зателефонувала і сказала найняти «Золотих левів Чорної сотні», — розповів заступник начальника ГУ Держгеокадастру України у Житомирській області Валерій Лось.
Щоправда, для присутніх під стінами головного управління атошників та активістів лишилося загадкою, від кого мали охоронятися в Держгеокадастрі.
Тим часом, самі «визволителі» приміщення вважають, що охорона геокадастру — ніхто інші, як рейдери.
«Це представники Фірташа, які зазіхають на так звані «титанові землі» на Житомирщині. Це справжнісінькі «тітушки». У них було вилучено бронежилет, боксерські засоби тощо, «липові» шеврони «Айдару» та інших бойових підрозділів. Ходили ці хлопці у бронежилетах. Від кого вони захищалися — невідомо», — кажуть самі атошники. Боєць АТО Роман з позивним «Ангел» демонструє журналістам здобуті у боротьбі із псевдоохоронцями «трофеї».
До білого «Фольксвагена» із нанесеним на багажник тризубом із львівськими номерами його власник, керівник «Золотих левів» так і не вийшов. Наразі у Держгеокадастрі працює слідчо-оперативна група.
Згідно із інформацією, розміщеною на сайті «Золотих левів», це громадська організація, мета якої, згідно зі статутом є «здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади України, сприяння і участь у проведенні люстрації в Україні, а також захист законних прав та спільних інтересів громадян України».
Із даною ситуацією зараз розбираються правоохоронні органи. Однак атошники переконані, що на них розраховувати годі, адже до сьогодні співробітники поліції у перебіг подій не втручалися.
Нагадаємо, що на лікування трьох учасників АТО область виділила майже 200 тисяч гривень.