Як у Немиринцях святкували «Купальські роси» (ФОТО)

У селі Немиринці Ружинського району відбувся Всеукраїнський фестиваль «Купальські роси». У зв’язку із ситуацією на Сході України, два роки свято Купала тут не відзначали. І хоча сьогодні воєнні дії на Сході ще тривають, фестиваль відновив свою діяльність задля підтримки національного духу українців.

Організатор фестивалю, наш земляк, уроженець Немиринців, а нині голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський запросив гостей із Донеччини. За його словами, щоб “пробудити український генетичний код у їхніх головах”.

«Для мене свято Купала – це наше глибинне коріння, це те, що формувало українську націю. Ми з язичництва перейшли у християнство, але генотип у нас живе і досі, живить нас як націю. Цього року я запросив з Донеччини на фестиваль голів міст і працівників, які пов’язані з культурою. Там, на жаль, вони втратили це коріння, стали як перекотиполе. Деяких «мерів»  запросив у батьківську хату. Вони, побачивши традиції моєї сім’ї, сказали, що у них такого немає. Важливо, щоб донеччани також відчули і згадали, що є українцями, незалежно від походження», – розповів Павло Жебрівський.

івана купала (24 из 39)

На пагорбах, біля води, вдень учасники та гості фестивалю могли взяти участь у традиційних українських забавах – купанні, боротьбі на саморобних шаблях, навчанню володіти шкіряним батогом. У місцевих та приїжджих майстрів народної творчості можна було придбати сувеніри.

івана купала (14 из 39)

івана купала (20 из 39)

івана купала (19 из 39)

івана купала (10 из 39)

івана купала (18 из 39)Дівчата плели на вечір вінки, а хто бажав, міг придбати вже готовий.

«У купальський вінок вплітають трави. Обов’язково має бути барвінок, материнка, м’ята, любисток, деревій, льон і, звичайно, папороть», – поділилася вчитель біології Тетяна Бойко, яка й робила вінки на замовлення.

IMG_5285

На пагорбах працювали два скульптори – Сергій Кляпетура з Камянця-Подільського та Богдан Гладкий з Івано-Франківська – лауреати Першого міжнародного фестивалю скульптур із пінопласту, який відбувся нещодавно в Івано-Франківську. Зазвичай майстри працюють з деревом, каменем, металом, кригою чи снігом, а для свята зробили парну композицію з пінопласту – дівчину з парубком. Готували скульптуру три дні.

івана купала (8 из 39)

«Пінопласт має вигляд самого дорогого мармуру, але значно дешевший, і його не шкода зіпсувати. Матеріал хороший для роботи з великими об’ємами. Скульптура залишиться у Немиринцях. Її покриють полімерними матеріалами, щоб була міцною надовго», – розповіли майстри.

Перед вечірньою феєрією глядачі спостерігали ефектне авіашоу.

Ввечері на всіх чекало яскраве дійство – хороводи навколо купальського дерева, вогняне шоу та запалення вогнища.

На згадку про подвиг загиблих солдатів у небо запустили ліхтарі у вигляді свічок.

івана купала (38 из 39)

івана купала (37 из 39)

івана купала (36 из 39)

івана купала (35 из 39)

івана купала (33 из 39)

івана купала (31 из 39)

івана купала (28 из 39)

івана купала (30 из 39)

івана купала (22 из 39)

івана купала (12 из 39)

івана купала (23 из 39)

івана купала (17 из 39)

IMG_5159 IMG_5196 IMG_5236

IMG_5240

IMG_5337

IMG_5313

Нагадаємо, у Житомирі на свято Івана Купала йшов дощ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *