Міська рада накупила піротехнічних засобів, щоб пускати феєрверки. За таке «маленьке» задоволення управління культури міської ради днями перерахувало приватному підприємцю В.В Руденку майже 40 000 грн.
Дивно, але цим самим міська рада порушила заборону виконкому використовувати піротехнічні засоби на території Житомира до моменту завершення антитерористичної операції.
Ще у серпні 2014 року виконавчий комітет міської ради підтримав відповідний проект рішення, підготовлений членом виконкому Дмитром Ткачуком. У документі вже теперішнього заступника міського голови йшлося, що у зв’язку із зверненнями та зауваженнями громадян міста, враховуючи складну ситуацію, що склалася в державі та через терористичну діяльність незаконних військових формувань, потрібно заборонити використовувати піротехнічні засоби (феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові пристрої) на території міста до моменту завершення антитерористичної операції.
Ще одне схоже рішення «Про організацію та проведення культурно-масових заходів у м. Житомирі на період дії Антитерористичної операції в Україні» оприлюднене на офіційному сайті міської ради.
«На період дії Антитерористичної операції в Україні заборонити організацію та проведення видовищно-розважальних заходів на території м. Житомира, за виключенням заходів, спрямованих на підтримку української армії та учасників бойових дій на Сході держави», – йдеться у документі.
«А знаєте чому НЕ МОЖНА запускати феєрверки ПІД ЧАС ВІЙНИ? Не через економію коштів, не тому, що під час війни не до свят, не тому що “купи ліпше хлопцям светр”. А ТОМУ, що звук феєрверка та звук обстрілу – такий самий! А тому, що спалах феєрверка, коли він іде вверх, нагадує залп із “Граду” – коли в тебе є кілька секунд до смерті або щоб стигнути сховатись. Тому, що солдати, які повернулись з АТО, від феєрверків та гучної музики падають в укриття, лежачи в госпіталі, зриваються з крапельниць, ховаючись під ліжко», – пишуть волонтери у соціальних мережах. І вони мають рацію.
Нагадаємо, не встигла громадськість оговтатися від житомирського ноу-хау – ляльки-мотанки, яку разом із контейнером придбали за 150 000 грн, як управління культури вигадало чергове диво-дивне. Цього разу городян радуватимуть скульптури із квітів за кілька десятків тисяч гривень, які «живуть» всього один-два тижні. Бо такі композиції виготовляють із зрізаних квітів.