Трирічна Лєра потрапила 13 липня до реанімації з черепно-мозковою травмою, вивернутою щелепою у безсвідомому стані. На сьогодні дитина вже переведена у травматологічне відділення, де проходить курс подальшого лікування. Сусіди кажуть, що за словами її матері, дівчинка впала з трактора, хоча цьому мало вірить її бабуся по лінії батька, який рік тому помер. За фактом відкрите кримінальне провадження, а питання – де у подальшому проживатиме дівчинка – залишається без відповіді.
Сусідки турбуються, що дитина може знову повернутися до квартири в селищі Гуйва, де за нею знову не буде належного догляду. Жінки звернулися до редакції «Вголос.zt», щоб про це розповісти.
«Належного догляду за дитиною ми не спостерігали. Дитина з самого ранку на вулиці до пізнього вечора. Питає: “Що у тебе в пакетику?”. Тобто вона – голодна. Це вже триває півтора року», – розказала жителька селища Ірина Яковенко.
“Ми помічали, що вона бігала із старшими дітьми-школярами зранку і до темна”, – розповіла інша сусідка Ванда Кузєванова.
“Босоніж, роздягнена за будь-якої погоди. Мама її залишала в квартирі і з самого ранку йшла. Одного разу я була свідком, як дитина гуляла біля дороги. Забрала її і ходила з нею, шукала маму”, – додала Оксана Ковтонюк.
За словами сусідів, інколи на двір виходила лише прабабуся Лєри по материнській лінії, щоб перевірити, чи дитина у дворі.
Куди потрапить Валерія після лікарні, турбує також і її бабусю по батьковій лінії Світлану Мельник.
«Я занесла заяву до соціальної служби у якій прошу до вирішення статусу дитини віддати її мені, бо у матері немає умов, а дитина потребує догляду після такої травми», – розказала Світлана.
На питання, чи можна буде дівчинці пожити у бабусі, доки вирішуватиметься її соціальний статус, а також, що про це “говорить” законодавство про всиновлення, ми у службі в справах дітей Житомирської райдержадміністрації не отримали. Перед нами просто гримнули дверима, ще й закрили їх на ключ. Трохи згодом начальник вийшла і відмовилася від коментарів.
Доки дитина перебуває на лікуванні, судово-медична експертиза не зможе дати повних висновків. На їх результати впливає багато чинників, серед них і тривалість лікування та призначення лікарів.
«Людей, які б могли однозначно засвідчити, що дитина отримала травми не в результаті падіння, а в результаті нанесення їй тілесних ушкоджень, на даний час не встановлено. Дуже багато залежить від висновків судово-медичної експертизи. Якщо вона зможе відповісти на питання, чи характерні травми дитини для падіння або ж для нанесених ударів, то це принципово вплине на перекваліфікацію кримінального провадження. В будь-якому разі кримінальне провадження вже відкрите. Питання ж про позбавлення матері батьківських прав розглядатимуться соціальними службами. На сьогоднішній день, дитина перебуває в лікувальному закладі і, як я розумію, її максимально довго залишатимуть в лікарні. Вона може перебувати там до трьох місяців, до вирішення її подальшої долі. Або ж переведуть тимчасово до притулку. Поки триває лікування, висновки судово-медичної експертизи ще не можуть бути готові. На їх формування впливає дуже багато критеріїв. Враховується і час перебування у лікувальному закладі, і призначення лікарів. Висновок має надатися після повного проходження курсу лікування», – розповіла начальник прес-служби ГУНП Алла Ващенко.
Нам не вдалося поговорити з лікарем Валерії, але зі слів бабусі, її стан зараз значно кращий. Ми також пробували зв’язатися з мамою дівчинки, аби почути її думку. Поки – безрезультатно.
Нагадаємо, 19-річній майбутній мамі, яка вижила після страшного ДТП, потрібна допомога. Житомирянка Анна Сладь розповіла, як це – бути мамою десятьох дітей.