Зброя, яка зі Сходу країни потрапляє на мирну територію – це «головний біль» поліції та СБУ. А вилучати зброю нелегко, бо люди її ретельно ховають. Про це сказав начальник ГУНП в Житомирській області В’ячеслав Печененко.
«Зброя, яка через війну на Сході країни під різними причинами потрапляє на мирну територію – це «головний біль» усіх тилових структур, як поліції, так і СБУ. Вилучати зброю нелегко, тому що люди її ретельно ховають. Схованок є дуже багато, ми над цією проблемою працюємо, постійно вилучаємо зброю і боєприпаси. Вважаю, що до надання дозволів про зброю необхідно підходити дуже коректно, бо якщо зброя потрапить до неадекватної людини, то потім будемо «кусати лікті», – прокоментував Печененко.
Під час липневого місячника добровільної здачі зброї громадяни віддали поліції 170 одиниць зброї та близько 500 одиниць боєприпасів, патронів, набоїв. За місяць жителі області добровільно здали більше 100 мисливських рушниць, 19 пристроїв для стріляння гумовими кулями , а також холодну й саморобну зброю. У березні таким чином було вилучено з незаконного обігу більше 200 одиниць зброї. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України, громадяни, які добровільно звернуться до поліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються у них незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності. В іншому випадку, якщо незареєстровану зброю знайдуть, то це тягнутиме за собою покарання у вигляді ув’язнення до 7 років.
Нагадаємо, у липні киянин продавав на Житомирщині зброю, яку привіз із АТО. Робітники Управління СБУ в Житомирській області спільно з Національною поліцією затримали злочинця, який торгував зброєю та боєприпасами.