В області 6 серпня розпочалося полювання на пернату дичину, що триватиме до кінця жовтня 2016 року. Поліцейські нагадують мисливцям про правила поводження зі зброєю та діючі обмеження під час полювань. Про це повідомив відділ комунікації ГУНП У Житомирській області.
«Щоб займатися полюванням, необхідно мати посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрілочну карточку та дозвіл на право носіння і зберігання мисливської зброї. Під час полювання в жодному разі не дозволяється використовувати штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо», – йдеться у повідомленні.
Заборонено полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу) та в стані алкогольного сп’яніння.
«Громадяни, які порушують правила полювання: тобто полюють без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адміністративну відповідальність (ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 ККУ визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі терміном до трьох років», – розповів т. в. о. заступника начальника ГУНП Артем Лисогор.
Упродовж року інспекторами дозвільної служби ГУНП області перевірено понад 15 тисяч власників мисливської зброї, більше 440 з них притягнено до адміністративної відповідальності, а за порушення правил зберігання та перереєстрації зброї у її власників вилучено 392 одиниці.
Нагадаємо, під час липневого місячника добровільної здачі зброї у Житомирі громадяни віддали поліції 170 одиниць зброї та близько 500 одиниць боєприпасів, патронів, набоїв. За місяць жителі області добровільно здали більше 100 мисливських рушниць, 19 пристроїв для стріляння гумовими кулями, а також холодну й саморобну зброю.