Схоже, що два літні місяці, які вже залишилися позаду, зберегли “відпускні” тенденції серед керівництва міської ради. Секретар Наталія Чиж впевнено утримує лідерство. Куди ж їздили по роботі та скільки відпочивали її інші колеги — розповіли нам у відповіді на інформаційний запит.
Міський голова Сергій Сухомлин з початку року вже п’ять разів “ходив” у відпустку. З них дві — різдвяну (з 4 по 6 січня) та літню (з 21 по 22 червня) брав за власний рахунок. Остання припала якраз на час, коли місто просто потопало у смітті. Три відпустки, по дві доби кожна, мер брав як частини основної. Сергій Іванович, здається, так переживає за Житомир, що навіть у відпустки довше, ніж на два дні не ходить.
Географія відряджень міського голови ледь не найбільш розмаїта серед усіх керівників мерії. Дев’ять робочих поїздок Сергія Сухомлина обійшлися бюджету у 150 грн. Найдорожчу вартість склав дводенний візит до Вінниці на семінар. За нього місто заплатило 60 грн. Три поїздки — до Польщі, Німеччини та Китаю міський голова здійснив своїм коштом. У 30 грн міському бюджету обійшлися двоє гостин мера у столиці та відвідини Львова.
А ось перший заступник міського голови Олексій Ясюнецький виявився більш охочим до роботи, ніж його безпосередній шеф. У відпустку Ясюнецький ходив усього двічі. Наприкінці січня він відпочивав 3 дні за свій рахунок. Ще три дні Олексій Олексійович був відсутній на робочому місці наприкінці червня. Цього разу в межах основної щорічної відпустки. Якраз у розпал скандалу зі львівським сміттям, коли “віддуватися” за всіх лишився заступник Олександр Фещенко.
За свою каденцію перший заступник мера їздив у відрядження всього двічі. До Вінниці та до Києва. І обидва рази — бюджетним коштом. За них Житомир заплатив 60 грн.
Тричі “ходив” у відпустку і один раз — на лікарняний заступник міського голови з гуманітарних питань Матвій Хренов. Двічі він брав відпустки за власний рахунок — на дві доби та одну. А у квітні на робочому місці його не було аж 10 днів. Відрядження Матвія Хренова обійшлися місту 320 грн. Найбільше витратили на дводенну поїздку до Львова — 230 грн. Три візити до профільних міністерств у Київ обійшлися по 30 грн кожен.
Справжнім “стахановцем” можна назвати заступника міського голови по транспорту Дмитра Ткачука. У межах основної щорічної відпустки зам мера пропустив всього 5 робочих днів. Шість відряджень — до Хмельницького, Вінниці, Києва, Олевська, Тернополя та Львова обійшлися бюджету загалом у 180 грн. Щоправда, доцільність “поїздки до Олевської міської ради з метою участі в заходах до Дня міста Олевськ” викликає чимало запитань.
Якби у житомирській мерії проводили змагання з альтруїзму, то перше місце посів би однозначно “комунальний” заступник міського голови Олександр Фещенко. На його нелегку долю випало не тільки віддуватися за всю міську раду у звитяжній боротьбі зі львівським сміттям, а й просто працювати, не покладаючи рук. За власний рахунок Олександр Фещенко відпочивав один день у липні місяці, у свій день народження. Протягом не надто тривалого перебування на своїй посаді зам по комуналці їздив один раз до Тернополя, тричі — до Києва. За всі ці поїздки чиновник отримав відшкодування у розмірі 30 грн.
А ось рекордсменкою по відсутності на робочому місці є секретар міської ради Наталія Чиж. У відпустку за свою каденцію вона ходила вже аж 12 разів. Три із дев’яти відряджень секретаря були до міста Львова. Офіційне формулювання двох із них: “з метою обміну досвідом”. Третій візит до Львова секретар здійснила для участі у Форумі місцевого самоврядування. Решта поїздок відбувалися до Вінниці, Кракова, Одеси та Києва. За 590 бюджетних гривень з Одеси Наталія Михайлівна повернулася засмаглою та повною сил. Загалом “гастролі” секретаря міської ради обійшлися бюджету найдорожче. Відрядження Чиж коштували в цілому 770 грн.
Нагадаємо, що станом на кінець травня, міський голова Сергій Сухомлин їздив у відрядження сім разів. Наталія Чиж протягом свого перебування у кріслі секретаря мерії 12 разів ходила у відпустку.