У Домі української культури 11 серпня відкрилася виставка культурно-мистецького проекту «Військово-польовий АРТ». Вона діятиме до 24 серпня, а на День міста її експонати знову представлять на одній із центральних вулиць.
Це вже дев’ята виставка проекту. В експозиції нараховується більше 150 експонатів, які згодом доповняться новими. Для виставочних експонатів використовувалися ящики від боєприпасів, гранатомети, кулі, гільзи, камуфляжна тканина. Над перетворенням військового приладдя понад 70 майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва працювали безкоштовно.
Автор проекту Павло Ротар, який нині служить у Київському полку поліції особливого призначення, не раз бував у зоні АТО. За його словами, організація такої мистецької виставки допомагає йому відволіктися від думок про війну.
«До цього я робив проекти, пов’язані з мистецтвом і культурою. Тож ідея зробити щось подібне в мене виникла одразу. От я побачив ящик, який просто валяється і подумав, добре б було його “петриківкою” розписати, а з камуфляжу можна зробити ляльку-мотанку. Всі ці експонати пройшли через мої руки. Хлопці також допомагали щось цікаве для проекту знаходити, хоча раніше не розуміли мого захоплення», – розповів Павло Ротар.
Цікаво, що одна із ляльок зроблена із камуфляжу товариша Павла, з яким він разом служить.
Нагадаємо, з 1 серпня розпочався перший Міжрегіональний пленер «Житомирська палітра». Художники, які малюють краєвиди Житомира, виставлять роботи 13 серпня у літньому концертному залі «Ракушка» . У пленері візьмуть участь професійні художники України.