На Житомирщині визначили території, в межах яких протягом тривалого часу реєстрували непоодинокі випадки захворювання населення певними хворобами. Зокрема, місць з поширенням захворювань на туляремію – 92, хворобу Лайма – 144, Ку-гарячку – три, кліщовий вірусний енцефаліт – 17, лихоманку Західного Нілу – два, геморагічну гарячку з нирковим синдромом – п’ять. Актуальними для Житомирської області залишаються лептоспіроз, сказ та сибірка. Про це повідомила прес-служба ДП «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
«Не реєструвались захворювання серед населення Житомирської області на туляремію, Ку-гарячку, геморагічну гарячку з нирковим синдромом. В той же час щорічно реєструються випадки хвороби Лайма (кліщовий бореліоз). У 2014 році в Малинському районі зареєстрований випадок захворювання дорослого на лихоманку Західного Нілу», – йдеться у повідомленні.
Особливе занепокоєння викликає епідемічна ситуація із захворюваності населення області на лептоспіроз. Починаючи з 1986 року, в області серед людей зареєстровано 260 випадків лептоспірозу, з них 19 осіб померли (7,3 %).
«У 1999 році в селі Курному Пулинського (раніше – Червоноармійського) району зареєстрували спалах цієї хвороби серед населення, пов’язаний з купанням в місцевому ставку. Всього захворіли 48 осіб», – розповіли у прес-службі.
Майже щороку реєструються захворювання на лептоспіроз в Попільнянському районі. Захворіли 34 особи, померли – п’ять (14,7 %). Особливо неблагополучною є місцевість поблизу села Парипсів цього району.
«У Коростишівському районі захворіли 19 осіб, померли – двоє (10,5 %); в Житомирському районі захворіли 19 осіб, помер – один (5,5 %); в Бердичівському районі та місті Бердичеві захворіли 17; у Новограді-Волинському районі – 15, померли – двоє (13,3 %); у Радомишльському районі – 11, помер – один; у Любарському районі – шість; в Ємільчинському та Романівському – по чотири особи, в Романівському районі один хворий помер. У селищі Новій Боровій Хорошівського (раніше – Володарсько-Волинського) району захворіли три особи, по дві особи в Олевському та Черняхівському районах, з яких одна людина померла. В Андрушівському, Коростенському, Лугинському, Малинському, Ружинському та Чуднівському районах – по одній особі», – поінформували у прес-службі.
Потенційною загрозою для населення є сибірка. В області на 17 адміністративних територіях розташовано 119 стаціонарно-неблагополучних пунктів з сибірки.
«Це – місця, де поховані 363 загиблі від сибірки тварини. За таких обставин важливо не допустити до використання населенням територій скотомогильників на будь-які інші потреби, щоб уникнути контакту із ґрунтом», – наголосили у прес-службі.
В Житомирській області випадків сказу серед людей не було. Але серед тварин ситуація із захворюванням на сказ вкрай нестабільна. Випадки реєструються серед диких тварин, а також серед домашніх. Питома вага хворих домашніх тварин щороку зростає, а з цим зростає ризик виникнення захворювання серед людей.
Нагадаємо, у Житомирі хворий на сказ хом’як вкусив 23-річну дівчину. Упродовж 1,5 року тварина постійно проживала у квартирі. У Новоград-Волинському районі дозволили відстрілювати червоних лисиць через поширення випадків захворювання на сказ.